blog o zdrowym jedzeniu!

Jesteś przyjacielem zwierząt ? Tylko żywność EKO

Jesteś przyjacielem zwierząt ? Tylko żywność EKO

Przyjaciele zwierząt powinni spożywać żywność EKO

Tak się jakoś składa, że nasz eko sklep ze zdrową żywnością często odwiedzają właściciele zwierząt. To, że stanowią oni dużą grupę naszych klientów, widać również po sprzedaży ekologicznych karm dla psów i kotów. Czy jednak każdy z nas wie co to jest dobrostan zwierząt i dlaczego związana jest z nim żywność EKO.

Dobrostan zwierząt

Czym jest dobrostan każdy z nas może sobie łatwo wyobrazić. Jest to życie w dobrych warunkach, w miarę możliwości bez stresu (życzę Wam wszystkim dobrostanu :). Jest to oczywiście bardzo duże uproszczenie ale zawiera sedno tego określenia. Czym zatem jest dobrostan zwierząt ? Właśnie tym co napisałem powyżej. W przypadku wszystkich zwierząt wykorzystywanych przemysłowo będzie to po prostu życie w warunkach naturalnych. W przypadku większości ssaków będzie to oczywiście łąka lub życie na zupełnej wolności w przypadku zwierząt żyjących dziko. W hodowli ważne jest także jak najbardziej zbliżone do naturalnego pożywienie oraz dobre traktowanie zwierząt, którymi każdy hodowca powinien się opiekować a nie tylko wykorzystywać.

Każdy ma wpływ na dobrostan zwierząt

Jaki związek ma żywność EKO i dobrostan zwierząt

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem psa, kota, rybek, chomika lub masz innego zwierzaka w swoim domu to z duża dozą prawdopodobieństwa leży Ci na sercu jego dobro i dobro wszystkich podobnych mu ssaków, ptaków lub innych stworzeń. Czy na pewno ? Jak wygląda to w temacie na przykład mleka ? Krowa w warunkach naturalnych daje około 1000 litrów mleka dziennie. Krowy mleczne w hodowlach przemysłowych zmuszane są do produkcji 5000 litrów mleka rocznie a krowy wysokomleczne 7000 litrów mleka rocznie. Dla zwierzęcia jest to wysiłek porównywalny z codziennym przebiegnięciem przez człowieka maratonu. Nic dziwnego, że krowy mleczne żyją około 3 lat, choć naturalnie są w stanie dożyć do ponad 20 lat. Krowy mięsne są oddawane na rzeź w wieku 7-10 lat. Jest to życie w betonowej oborze, bez oglądania słońca, dotykania trawy i czucia powiewu wiatru.  Pamiętajcie o tym jedząc kanapkę z serem lub pijąc szklankę mleka. Można byłoby tu napisać o klatkowym chowie kur z obciętymi dziobami, wysokotłuszczowej hodowli gęsi, która powoduje nienaturalny przerost wątroby, morskich farmach łososi gdzie morskie wszy obgryzają żywe ryby do kości. Można przytoczyć tu mnóstwo innych przykładów, które na szczęście nie są związane z żywnością EKO.

Żywność EKO jest wolna od wypaczeń

Oczywiście może się tak zdarzyć, że żywność konwencjonalna produkowana w warunkach przemysłowych jest wolna od takich wynaturzeń – jest to oczywiście kwestia zarządzania taką produkcją – ale reguła na to raczej nie wskazuje. Jeśli zatem chcecie kupić konserwę rybną to kupcie rybną konserwę ekologiczną. Jeśli chcecie kupić ekologiczny, naturalny nabiał, mięso lub wędliny to zapraszamy. Sklep ze zdrową żywnością Visvitalis we Wrocławiu i sklep ze zdrową żywnością Visvitalis w Świdnicy przyjmie Wasze zamówienia na te produkty. Namiary naszych sklepów znajdziecie tu a pełną ofertę, którą możemy dla Was zrealizować znajdziecie na stronach firmy BIOPLANET, której jesteśmy sklepem partnerskim.

Szczęśliwa krowa mówi smacznego jeśli wybrałeś żywność EKODodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.