blog o zdrowym jedzeniu!

Jesteśmy członkiem PIŻE czyli Polska Izba Żywności Ekologicznej

Jesteśmy członkiem PIŻE czyli Polska Izba Żywności Ekologicznej

Co to jest PIŻE ?

Polska Izba Żywności Ekologicznej powstała w 2016 roku. Skupia producentów i dystrybutorów żywności ekologicznej oraz sklepy z żywnością ekologiczną. W swojej strukturze, poza Zarządem oraz Radą Fundacji posiada kilka komisji. Zasiadający w nich członkowie PIŻE zajmują się takimi obszarami jak promocja żywności ekologicznej, udział w targach oraz współpraca z urzędami centralnymi oraz innymi organizacjami o podobnym charakterze oraz celu działania.

Jakie zadania ma Polska Izba Żywności Ekologicznej ?

Zadania PIŻE pokrywają się w dużej mierze z tematyką prac poszczególnych komisji. Kluczowym zadaniem Izby jest promocja żywności oznaczonej unijnym znakiem żywności ekologicznej. Okazuje się, że wbrew temu co wielu z nas sądzi, duża część konsumentów nie jest świadoma tego, że tylko w ten sposób oznaczony produkt jest produktem w pełni ekologicznym. Jest to w dużej mierze efekt pojawiania się na rynku produktów wprowadzających klientów w błąd. Żywność ekologiczna to nie produkt, który w nazwie ma użyte słowo naturalny lub organiczny. Żywność ekologiczna to produkt, którego wytworzenie zostało objęte procesem certyfikacji przez jedno z laboratoriów akredytowanych w tym zakresie. Ich listę znajdziesz na przykład tu. Proces wytworzenia takiego produktu jest stale monitorowany tak aby produkt zachował swój ekologiczny charakter ciągle i zawsze. Udokumentowaniem faktu certfyfikacji jest unijne oznaczenie zielonego liścia. Propagowanie tego stanu rzeczy jest zatem priorytetowym zadaniem jakie ma w statucie Polska Izba Żywności Ekologicznej.

Promowanie eurpejskiego logo żywności ekologicznej to główne zadanie PIŻE
Europejskie logo żywności ekologicznej

Co przynależność do PIŻE oznacza dla klientów naszego sklepu ?

Dzięki temu, że jesteście naszymi klientami dokładacie swoją cegiełkę do krzewienia wiedzy wśród wszystkich nas o tym czym tak naprawdę jest żywność ekologiczna. To dzięki temu, że robicie zakupy w naszym sklepie możemy poprzez uiszczane przez nas składki członkowskie propagować ideę żywności ekologicznej. Dzięki temu, że z Waszą pomocą jesteśmy aktywnym członkiem PIŻE możemy wspomagać polskich producentów żywności ekologicznej. Nie chodzi tu tylko o duże firmy przetwórcze ale przede wszystkim o polskich rolników. Uprawy ekologiczne zajmują w Polsce mniejszy odsetek areału niż np. w krajach skandynawskich i u naszych sąsiadów: Czech i Słowacji. Dzięki takim inicjatywom jak Polska Izba Żywności Ekologicznej możemy wspólnie propagować zmianę profilu produkcji gospodarstw rolniczych z konwencjonalnego na ekologiczny. Jest on co prawda bardziej wymagający ale również bardziej opłacalny. Pamiętajcie o tym, że im więcej producentów żywności ekologicznej będzie na rynku, tym jej ceny będą niższe a dostępność i szerokość oferty większa.

Kupując w eko sklepie visvitalis.com.pl wspomagasz PIŻE a tym samym zmieniasz Świat i swoje życie na lepsze, tańsze i zdrowsze.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *