blog o zdrowym jedzeniu!

Jak walczyć z nadwagą ?

Jak walczyć z nadwagą ?

Czy grozi Ci nadwaga ?

Nadwaga grozi każdemu kto się będzie obżerał i nie będzie się ruszał. Większość z nas lubi się czasem poobżerać i czasem nie lubi się ruszać. Łatwo w takiej sytuacji przegapić moment, kiedy wbrew naszym oczekiwaniom nadwaga nas dopada. Jak poznać czy to już ? Najłatwiej sprawdzić to na podstawie pomiaru naszego obwodu w pasie. Jeśli osiągnęliśmy niechlubne 87 cm i jesteśmy kobietą lub 94 cm i jesteśmy facetem to znak, że to już nadwaga. Czas się ogarnąć.

Nadwaga grozi każdemu

Jak sobie poradzić z nadwagą ?

Najlepiej poradzić sobie z nadwagą naturalnie. To znaczy za pomocą ruchu, diety i wspomagania tego procesu odpowiednimi suplementami. Jaki ruch jest najlepszy ? Każdy, ale w zasadzie jest to pytanie do ludzi, którzy się tym zajmują. Jaka dieta jest najlepsza ? Pomysłów jest wiele, włącznie z bardzo popularną dietą JP czyli jedz połowę. W tym wpisie chcieliśmy jednak podpowiedzieć jakie suplementy są dla Ciebie najważniejsze kiedy nadwaga to Twój problem. Suplementy przydatne w tej walce możemy podzielić na kilka grup.

4 grupy suplementów diety przydatnych w walce z nadwagą

Suplementy diety mają różne działanie. Warto zastanowić się co jest główną przyczyną naszych problemów z nadwagą i wybrać te, które mogą pomóc nam najlepiej.
1. przeczyszczające i moczopędne – przykładem mogą być liście senesu, śliwki suszone, zielona herbata, kawa, ocet jabłkowy lub jagody acai.
2. utrudniające wchłanianie się tłuszczów – chrom, L-karnityna, chitosan, ocet jabłkowy, zielona herbata, błonnik
3. przyspieszające przemianę materii – guarana, morszczyn, cynk, czerwona herbata, zielona herbata
4. zmniejszające uczucie głodu – chrom, chitosan, błonnik
5. spalacze tłuszczu – piperyna, kofeina

Dieta jest jednym ze sposobów walki z nadwagą

Na co zwrócić uwagę przy stosowaniu suplementów diety w walce z nadwagą ?

Przy stosowaniu niektórych suplementów diety należy zwrócić uwagę na pewnego rodzaju obostrzenia, które są z nimi związane. Jeśli stosujecie błonnik musicie pamiętać o tym aby popijać go naprawdę dużą ilością wody. Jeśli stosujecie środki moczopędne i zarazem przyjmujecie leki na nadciśnienie to powinniście skonsultować się wcześniej z lekarzem prowadzącym.  Jeśli stosujecie suplementy ograniczające wchłanianie tłuszcze to powinniście pamiętać, że przy długotrwałym stosowaniu mogą one prowadzić do niedoborów witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Są to witaminy A, D, E i K.

Walka z nadwagą to nie tylko suplementy diety

Suplementy mogą być nieocenioną pomocą. Nie zakładajcie jednak, że one same rozwiążą cały problem jakim jest nadwaga. Bez zmiany diety i odpowiedniej ilości ruchu nawet najlepsze suplementy diety będą bezradne. Nadwaga nie pojawia się z dnia na dzień. Nie możecie zatem oczekiwać, że z dnia na dzień zniknie. Zapewne wiele lat pracowaliście na nią. Dużo czasu i pracy będzie kosztowało nas również pozbycie się jej. Jednak im więcej pracy tym mniej czasu będzie na tą walkę potrzebne. Jeśli uda Was się jej pozbyć nie zmieniajcie swoich nawyków, dzięki którym nadwaga stała się tylko niefajnym wspomnieniem – niech już do Was nigdy nie wraca :).Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.