blog o zdrowym jedzeniu!

Czym różnią się wyciskarki do soków ?

Czym różnią się wyciskarki do soków ?

Co wspólnego mają wyciskarki do soków ze zdrowym stylem życia

Wyciskarki do soków od lat kojarzone są ze zdrowym stylem życia. To właśnie za ich pomocą przyrządzamy świeże, zdrowe soki w domowym zaciszu. To wyciskarki do soków pozwalają nam na przygotowanie soków z dowolnie wybranych ekologicznych surowców, w dowolnym składzie i z dowolnymi dodatkami. To wyciskarki soków powodują, że codziennie możemy się cieszyć porcją owoców, warzyw i liście pełnymi witamin, mikro i makroelementów.

Rodzaje wyciskarek do soków

Wyciskarki do soków dzielimy pod kilkoma kryteriami:

1. napęd: elektryczne i ręczne

2. układ ślimaka: pionowe i poziome

3. liczba ślimaków: jedno– i dwuślimakowe

4. wielkość otworu: z małym i dużym otworem

Ad 1. Wyciskarki ręczne są napędzane siłą mięśni a elektryczne prądem. Ręczne sprawdzą się przede wszystkim przy wyciskaniu soku z zielonej pszenicy i jęczmienia. Jeśli zamierzacie wyciskać soki z innych produktów polecamy wyciskarki elektryczne.

Ad 2. Wyciskarki pionowe powoli wypierają wyciskarki poziome. Niesłusznie. Zaletą wyciskarek poziomych jest niewątpliwie krótki czas ich czyszczenia oraz możliwość mielenia. Ich wada to wolniejsza praca w porównaniu do wyciskarek pionowych. Im więcej zatem chcecie wyciskać soków w trakcie jednej sesji wyciskania tym większy sens ma zakup wyciskarki pionowej.

Ad 3. Wyciskarki dwuślimakowe to hit rynku sprzed dobrych kilku lat. Ich zaletą jest trwałość poszczególnych elementów – są w zasadzie niezniszczalne. Poza tym są o wiele bardziej wszechstronne od ich jednoślimakowych kuzynów. Wadą jest trochę bardziej skomplikowana budowa co przekłada się na dłuższy czas czyszczenia, rozkładania i składania.

Ad 4. Wyciskarki do soków z dużym otworem to tylko i wyłącznie jednoślimakowe wyciskarki pionowe. Ich pionierami były modele firmy Kuvings. Zaletą jest to że nawet średniej wielkości jabłko możemy wrzucić bez dzielenia na części. Oszczędzamy w ten sposób czas, który należy poświęcić na przygotowanie surowców do wyciskanych soków. Wadą wyższa cena w porównaniu do wyciskarek z otworem standardowym

Wyciskarka 2 ślimakowa Wellra
Wyciskarka 2 ślimakowa Wellra

Jaką wyciskarkę do soków wybrać ?

Mamy nadzieję, że powyższe, bardzo uproszczone porównanie, pozwoli Wam określić jaki typ wyciskarki jest najlepszym wyborem dla Was i Waszej rodziny. Jeśli mimo wszystko macie pytania, na które moglibyśmy Wam odpowiedzieć to zapraszamy do kontaktu.

Wyciskarka dwuślimakowa Kempo

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.