Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Zapalenie sutka

Zapalenie sutka surowicze i zjawisko laktostazy

Przy karmieniu piersią w momencie zastoju mleka w gruczole mlecznym praktycznie zawsze dochodzi o stanu zapalnego, mogącego doprowadzić do zapalenia gruczołu sutkowego. Natomiast uczucie napięcia, bólu w piersi, zwłaszcza w 3 dniu karmienia, kiedy obserwuje się wzmożoną laktację, towarzyszyło każdej. Infekcja natomiast najczęściej trafia do piersi poprzez otarcie sutka, na którym często dochodzi do powstawania mikropęknięć. Symptomem zapalenia sutka jest przede wszystkim ból i uczucie napięcia w piersi. Pierś staje się gorąca, może dojść do podniesienia temperatury.

W przypadku zapalenia sutka często trzeba brać antybiotyki; czasem też potrzebne jest przeprowadzenie zabiegu operacyjnego. Zapalenie sutka nie przebiega bezobjawowo. W operowanej piersi  o wiele częściej w przyszłości dochodzi do pojawiania się guzów.

VITAFON, który oddziaływuje mikrowibracjami na tkanki organizmu z wciąż zmieniającą się częstotliwością dźwiękową może skutecznie i szybko rozwiązać tę problemy. W obszarze oddziaływania znacząco poprawia się przepływ krwi i limfy, które nie tylko znacznie przyspiesza proces gojenia, ale również zwiększa ilość mleka u kormiącej kobiety.Leczenie prowadzone jest w warunkach domowych.

Badanie efektywności terapii wibroakustycznej w przypadku zapalenia sutka i problemach laktacyjnych prowadzone było w NBI Akuszerstwa i Ginekologii im. D.O. OTTO, z zastosowaniem urządzenia „VITAFON”. Piętnastu położnicom z objawami laktostazy i zaburzeniami laktacji zastosowanie „ViITAFONu” w pierwszym trybie po 5-6 minut co 2 godziny, pozwoliło na scedzenie gruczołów mlecznych w ciągu 6-8 godzin.  Dziesięciu położnicom z surowiczym zapaleniem sutka stosowanie „VITAFONu” przez 4 dni doprowadziło do zlikwidowania nacieku. W grupie kontrolnej (13 pacjentek) leczenie prowadzone było metodą standardową z wykorzystaniem fal o wysokiej częstotliwości. W grupie podstawowej likwidacja nacieku dokonywała się o 2-3 dni wcześniej.>

Zastosowanie urządzenia VITAFON pozwala na:

- szybkie zmniejszenie bólu i obrzęku bez użycia środków przeciwbólowych;
- właściwe leczenie choroby, a nie tłumienie objawów;
- zwiększenie odporności organizmu;
- przeprowadzenie leczenia w komfortowych warunkach domowych; 

- wyleczyć inne choroby, związane z zakłóceniami w przepływie krwi i limfy.

Pytania i odpowiedzi

 • Jak szybko zaobserwować można efekt terapii wibroakustycznej?
  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Typowa terapia trwa 2 tygodnie. Przy długotrwałych chronicznych chorobach zauważalną poprawę dostrzec można zazwyczaj po 3-4 miesiącach.
 • Czy wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne?
  Wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne i nie mają efektów ubocznych. W urządzeniach wibroakustycznych wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.
 • Czy możliwe jest zastosowanie terapii wibroakustycznej w warunkach domowych?
  Istnieje cały szereg urządzeń, przeznaczonych do zastosowania w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.
   
 • Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia wibroakustycznego?
  Urządzenia do użytku domowego są łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.
 • Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby? 
  Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i obróbką limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego i wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ wzmacnia w wyniku tego siłę mięśni.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl