Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego

 

 

 

  

Rozdział prowadzi dr. nauk medycznych,
docent katedry urologii A. I. Kurtow

Zapalenie pęcherza moczowego może być samodzielnie powstającą chorobą, jak i następstwem innych problemów z pęcherzem moczowym (kamienie, guzy, ciała obce, dostające się do pęcherza moczowego poprzez moczowód itp.) 

Zapalenie pecherza moczowegoZapalenie pęcherza moczowego częściej spotykane jest u kobiet i z reguły powstaje jako samodzielnie rozwijająca się choroba (pierwotne zapalenie pęcherza moczowego). W przypadku mężczyzn mamy częściej do czynienia z chorobą, wynikającą z komplikacji innych chorób. Dużą rolę w tym przypadku może odegrać łagodna hiperplazja gruczołu krokowego (gruczolak). 

Symptomem choroby jest często pojawiające się i bolesne oddawanie moczu. Czasami oddawanie moczu jest na tyle częste, że chorzy spędzają większość czasu w toalecie, nie mogą wyjść na powietrze, do sklepu, na spacer. Niektórzy znają na pamięć wszystkie toalety po drodze z jednego punktu do drugiego. Bywa, że konieczność oddania moczu pojawia się co 5-10 minut. Chorzy nie mogą się wyspać, dochodzi do wycieńczenia systemu nerwowego. Kobiety cały czas noszą zmoczone wkładki higieniczne, zaś mężczyźni, aby uniknąć znalezienia się w kłopotliwej sytuacji, zakładają na członek specjalne sączki, prowadzące do woreczków foliowych. Bardzo szybko od takich chorych pojawia się nieprzyjemna woń moczu. Stają się uciążliwi dla otoczenia i dla samych siebie.

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego prowadzi do czasowej i niestabilnej poprawy sytuacji. Zaostrzenie objawów może nastąpić z wielu powodów – wychłodzenia, przeciągu, ostrej choroby górnych dróg oddechowych, nieprawidłowego odżywiania (wyklucza się z diety potrawy ostre, słone, kwaśne oraz przyprawy itp.) i wielu innych. Długotrwały proces zapalny powoduje zbliznowacenia na ściankach pęcherza moczowego. Pojemność pęcherza moczowego ulega znacznemu zmniejszeniu, wynosząc w niektórych przypadkach 20-50 ml, i kiedy tylko w pęcherzu poziom moczu dochodzi do tego poziomu, pojawia się konieczność oddania moczu. Niektórzy z chorych zmuszeni są stale korzystać z „kaczki”.

Mówi się, że od zapalenia pęcherza nikt jeszcze nie umarł. To prawda. Ale niech państwo spróbują znaleźć się na miejscu człowieka, cierpiącego na tę dolegliwość. Chyba nikt nikomu czegoś takiego nie życzy!

W przypadku zapalenia pęcherza moczowego w zmienionej chorobowo ściance pęcherza moczowego dochodzi do poważnego zakłócenia przepływu krwi i limfy. W związku z tym środki farmakologiczne nie mogą dostać się do chorego organu, konieczne jest zwiększenie przyjmowanej dawki lekarstw, co bywa szkodliwe dla zdrowia i drogie, a nie zawsze pojawi się pozytywny efekt.

Terapia wibroakustyczna jest w stanie znacznie poprawić krążenie krwi i limfy w obszarze miednicy i pęcherza moczowego, usunąć obrzęk tkanek, normalizować pracę mięśni pęcherza moczowego. Już tylko to jest w stanie zmniejszyć ból podczas oddawania moczu i zmniejszyć jego częstotliwość. Oprócz tego zwiększa się efektywność środków przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Urządzenie wibroakustyczne można wykorzystywać także z powodzeniem bez dodatkowych środków farmakologicznych. Pozwala to uniknąć zaostrzenia choroby i osiągnąć stabilny, długotrwały efekt.

Należy zaznaczyć, że korzystanie terapii wibroakustycznej bez trafnie postawionej diagnozy bywa mało efektywne, a czasami nawet nieprawidłowe. Nie ma sensu korzystanie z urządzenia, jeśli w pęcherzu moczowym jest kamień, guz, ciało obce. Należy zadbać o usunięcie przyczyny zapalenia pęcherza moczowego, aby się go pozbyć. Wynika z tego jasno, że aby podjąć leczenie, konieczne jest przeprowadzenie dokładnych badań i otrzymanie zaleceń od lekarza prowadzącego.

Z doświadczenia lekarzy z kliniki urologii Sankt-Petersburskiej Wojskowej Akademii Medycznej wynika że, zastosowanie urządzenia wibroakustycznego VITAFON w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego jest bardzo efektywne, nie szkodzi pacjentowi i ma ogromne perspektywy rozwoju. W stadium zaostrzenia się stanu zapalnego urządzenie stosuje się równolegle z terapią farmakologiczną. W przypadku remisji urządzenie można stosować bez lekarstw.

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego

Kuracja składa się z 2 etapów. Pierwszy etap leczenia (przygotowawczy) – według schematu 4, czas trwania – 10 dni. Drugi etap leczenia (zasadniczy) – według schematu 8, czas trwania – 14 dni.

Jeśli zachodzi konieczność kurację należy powtórzyć po upływie 1-3 tygodni. W stadium ostrej choroby urządzenie stosuje się w połączeniu z terapią medykamentami. W stadium remisji urządzenie może być użytkowane bez środków przeciwzapalnych, wystarczająco w ciągu 10 dni, na noc, dolną część brzucha smarować środkiem przeciwzapalnym. Pozycja – leżąc na plecach. Jeden z wibrofonów należy umieścić w kroczu, drugi – w dolnej części brzucha, w pobliżu pęcherza moczowego. Czas działania – 15 minut. Na noc zaleca się działanie na obszar Е4 przez 5 minut.

Schemat 8. Leczenie zapalenia pęcherza moczowego

Dzień

Korcze, pęcherz moczowy

Obszar E4

Tryb

Czas min.

Tryb

Czas min.

1

Rano

1

15

-

-

Wieczór

1

15

1

5

2-3

Rano

2

15

-

-

Wieczór

2

15

2

5

4

Rano

2

15

-

-

Wieczór

3

15

2

5

4

Rano

4

15

-

-

Wieczór

4

15

2

5

6-13

Rano

2

15

-

-

Wieczór

2

15

2

5

14

Rano

1

15

-

-

Wieczór

1

15

1

5

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl