Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Zapalenie gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego

 

 

 

Rozdział prowadzi dr. nauk medycznych,
doc. katedry urologii

Anatoliy Kurtow

 

Wszyscy mężczyźni z pewnością są już przekonani, że gruczoł prostaty jest dla nich rodzajem kary – tak aktywnie dzisiaj reklamuje się leczenie męskich chorób, a przede wszystkim zapalenia stercza.

Wskutek tej zdradliwej choroby często męska godność narażona jest na szwank, a ukochana kobieta rozczarowuje się. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza choroba „odmłodniała”, tak że wiele młody ludzi nawet nie wie, do czego mogliby być zdolni. W starszym wieku chroniczne zapalenie stercza przeradza się w gruczolaka, który, z zasady, w ostatnim stadium jest usuwany. Dlatego przy obecności chociażby jednego z takich objawów, jak obniżenie potencji, częstsze oddawanie moczu, zwłaszcza nocą, nikły strumień moczu, trudności z oddawaniem moczu, nieprzyjemne uczucie w dolnych partiach brzucha, zaleca się zwrócić o pomoc do urologa.

Podstawowym kierunkiem leczenia jest poprawa krążenia krwi w gruczole prostaty. Jednym z najbardziej dostępnych i efektywnych środków, poprawiających ukrwienie może być wibroakustyczne urządzenie VITAFON.

Prowadzone w klinice urologii Wojskowej Akademii Medycznej w Sankt-Petersburgu (Rosja) badania potwierdziły, że aparat VITAFON jest z powodzeniem używany do leczenia gruczolaka (adenomy), ponieważ mikrowibracje usuwają obrzęk i pomagają usunąć białka odbudowujące, które  sprzyjają rozwojowi adenomy. Przy tym nie ma żadnego ryzyka, a wyniki leczenia są niejednokrotnie lepsze, niż w przypadku terapii lekami, a w połączeniu dają wyśmienite rezultaty. W wielu przypadkach, kiedy pierwotnie zalecano chorym operację, udało się jej uniknąć.

Dwa rodzaje fizycznego oddziaływania, wykorzystywane w urządzeniu gwarantują powiększenie miejscowego ukrwienia o 2-4 razy u wszystkich bez wyjątku chorych. Leczniczy efekt zależy od stadium choroby i różnych komplikacji. Czasem wyzdrowienie następuje po zastosowaniu 1-2 kuracji. Najlepsze rezultaty osiąga się po przeprowadzeniu 4-5 kuracji. Cuda się nie zdarzają i dla odbudowania przez lata rozwijających się symptomów potrzebnym jest czas, proporcjonalny do czasu trwania choroby. I chociaż proces odbudowania zaczyna się już po pierwszych zabiegach, odczuwalne rezultaty mogą pojawić się dopiero po upływie 3-4 miesięcy. Poprawa ukrwienia gruczołu prostaty to dopiero początek kuracji - nie tylko dla chorego, lecz również dla uważającego siebie za zdrowego mężczyzny, prowadzącej do osiągnięcia maksimum męskich zdolności i zadowolenia ukochanej.

Leczenie zapalenia gruczołu krokowego

Kuracja składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap leczenia (przygotowawczy) realizuje się według schematu 4, czas trwania – 10 dni. Drugi etap leczenia (zasadniczy)realizuje się według schematu 5 (składa się z dwóch kuracji: standardowej i intensywnej, czas trwania po 17 dni). Co 3-6 miesięcy kurację, w celu utrwalenia efektów, należy powtórzyć.
Pozycja – leżąc na plecach. Jeśli zachodzi taka konieczność pod okolice miednicy można podłożyć niewielką poduszkę, aby układ ciała był poziomy. Jeden z wibrofonów należy umieścić między odbytem a nasadą penisa, pod moszną, drugi – w dolnej części brzucha, w pobliżu pęcherza moczowego. Najpierw realizowana jest „kuracja standardowa” (schemat 5a), jeśli efekt jest mało widoczny, realizuje się „kurację intensywną” (schemat 5b). Jeśli podczas kuracji w trybie 4 pojawiają się nieprzyjemne doznania, należy przejść do trybu 2. Pierwszych 7 dni drugiego etapu przed zabiegiem raz na dobę dolną część brzucha należy smarować środkiem przeciwzapalnym(w przypadku dobrej wytrzymałości) – obszar wielkości 2 dłoni. Podczas zimnych pór roku po zabiegach należy nie mniej niż godzinę przebywać w ciepłym pomieszczeniu. Podczas całej kuracji należy koniecznie dbać o to, by obszary miednicy nie były narażone na chłód (nosić ciepłą odzież). 

Schemat 5а. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego. Standardowa kuracja

Dzień

Krocze, pęcherz moczowy

Tryb

Czas min.

1-2

Rano

1

15

3-8

Rano

2

15

9

Rano

4

15

12-17

Rano

2

15

Leczenie ostrej formy zapalenia gruczołu krokowego realizowane jest pod opieką lekarza i połączone jest z przyjmowaniem antybiotyków według jego wskazań. Proces leczenia przewlekłej formy zapalenia gruczołu krokowego przebiega zwykle drogą zaostrzenia doznań bólowych, trwającego 5-10 dni. W rzadkich przypadkach w 2-4 dniu można zaobserwować krótkotrwałe obniżenie potencji, która w dniach 8-14 zdecydowanie się powiększa. Podczas leczenia tego typu choroby przyjmowanie antybiotyków jest konieczne. 

Schemat 5b. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego. Kuracja intensywna.

Dzień

Krocze, pęcherz moczowy

Tryb

Czas min.

1-3

Rano

2

15

Wieczór

2

15

4-8

Rano

4

15

Wieczór

4

15

9

Rano

4

15

Wieczór

2

15

10-17

Rano

2

15

Wieczór

2

15

Jeśli zapalenie gruczołu krokowego połączone jest z chorobą pęcherza moczowego, z moczem mogą być wydalane z organizmu produkty procesów oczyszczających i odbudowy funkcjonalności. W ciągu 10-14 dni mocz robi się przezroczysty, bóle ustępują, znacząco zmniejsza się częstotliwość oddawania moczu, poprawia się potencja, wydłuża się akt płciowy. Przy przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego realizuje się 2-4 kuracje. Po pierwszej robi się przerwę 3-5 dni, po drugiej i trzeciej – 2-3 tygodnie. Profilaktycznie urządzenie stosuje się w trybie 2, raz na tydzień. Długość zabiegu – 15 minut.
 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl