Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Wyroby wełniane ze znakiem Woolmark

Każdy wyrób wełniany może być certyfikowany znakiem Woolmark. Nie znaczy to oczywiście, że wszystkie produkty wełniane mogą nim być dowolnie oznaczane lub nie.  Oznacza to tylko i wyłącznie, że każdy producent wyrobów wełnianych ma prawo do ubiegania się o takie oznaczenie dla swoich produktów. Kwestia przyznania lub nie zależy od tego czy wełna użyta do produkcji spełnia restrykcyjne wymogi określane przez The Woolmark Company. Dopiero po sprawdzeniu czy wełna używana do produkcji faktycznie spełnia wymagania The Woolmark Company producent uzyskuje prawo do używania logo Woolmark na swoich wyobach.

Woolmark Company powstał w latach trzydziestych XX wieku w Australii. Twórcom przyświecała idea określenia takich reguł opisujących parametry jakościowe wełny aby nabywcy mieli pewność, że kupując wyroby wełniane opatrzone certyfikatem Woolmark, kupują wyroby wysokiej jakości i jasno określonymi parametrami. Producenci, będący inicjatorami tej idei stwierdzili również, że 6 pensów z każdej wyprodukowanej beli surowca będą przeznaczali na badania i i promocję wyrobów wełnianych. W ślad za tym w roku 1937 powstał Międzynarodowy Sekretariat ds. Wiadomości i Badań nad Wołami, który po krótkim czasie został przemianowany na Międzynarodowy Sekretariat Wełny (IWS), którego członkami pierwotnie byli producenci wełny z Australii, Nowej Zelandii i Afryki Południowej.

Po kilkunastu latach Międzynarodowy Sekretariat Wełny ustanowił nagrodę IWS. Było to pierwsze wcielenie czegoś co obecnie nazywamy certyfikatem Woolmark. W trakcie II Wojny Światowej na światowe rynki wkroczyły włókna syntetyczne, które w wielu miejscach zastąpiły lub wyparł wełnę. Było to spowodowane wieloma czynnikami ale w efekcie doprowadziło to do narodzenia się pomysłu opracowania unikalnej etykiety, która byłaby synonimem gwarancji zawartości włókien wełny w gotowym wyrobie.

Znak graficzny Woolmark został zaprojektowany przez włoskiego artystę grafika Francesco Saroglia w 1964 roku. Dziś, po ponad 50 latach od jego powstania logo Woolmark jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych towarowych znaków graficznych na świecie. Jest stosowany na wielu produktach. Są nim oznaczone wełniane koce, kołdry, podkłady, materace, poduszki i oczywiście cała odzież wełniana. Według IWS znakiem Woolmark oznaczono już ponad 5 miliardów produktów na całym świecie.

Certyfikat Woolmark określany również jako Pur New Wool przyznawany jest tylko produktom wyprodukowanym w 100% z czystej wełny. Nie może to być wełna nigdy wcześniej użyta oraz nie może zawierać zanieczyszczeń ani włókien uszkodzonych lub połamanych.

Zarówno pościel, jak również materace oraz kamizelki i inne produkt wełniane, które sprzedajemy w naszym sklepie są oznaczone znakiem Woolmark. Wszystkie znajdziesz tu: https://visvitalis.com.pl/wyroby-z-welny-naturalnej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl