Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Wybór wyciskarek

Wybór wyciskarki zawsze wiąże się z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim jest to koszt. W jednym przypadku mniejszy, w drugim większy, tym bardziej, że prawdziwych wyciskarek jest sporo na rynku. My też kilka lat temu staliśmy przed tym problemem. Bazując na doświadczeniu, które nabyliśmy od 2008r. podczas dystrybucji tych wspaniałych maszyn możemy Państwu pokrótce ułatwić wybór, wyszczególniając najważniejsze aspekty. 

Przede wszystkim, za co płacimy? 

Marki
Zwykły człowiek, który zaczyna się interesować wyciskarkami wie, że jest sporo firm na rynku, które posiadają urządzenia pod własną marką. Nie wie natomiast, że firmy te to nie producenci urządzeń, ale duże firmy dystrybucyjne, które zakupując duże ilości urządzeń od producentów mają prawo do stworzenia własne marki. Takie urządzenia zazwyczaj różnią się nazwą, mają zmienioną obudowę oraz różne okresy gwarancyjne. Wielu nie wie, że tak naprawdę to te same urządzenia, które są produkowane przez jednego producenta, na tych samych liniach produkcyjnych, składające się z tych samych komponentów. Ceny jednak odbiegają od siebie dość znacznie. Jest to wynik polityki sprzedażowej danych firm, ale również prestiżu danej firmy. Płaci się w wielu wypadkach za firmę. 

Możliwości urządzeń
To kolejny aspekt. Są urządzenia, które zostały stworzone przede wszystkim do wytwarzania soku. Są również i takie, które prócz soku, zastępują wiele innych urządzeń kuchennych, robiąc tym samym za "wieloczynnościowy kombajn" Ceny takich urządzeń mogą, ale nie muszą być wyższe.

Materiały użyte do budowy
Cena wyciskarki może być również determinowana przez materiały, z których została zrobiona. Wyciskarki tańsze zazwyczaj są zrobione z tańszych materiałów, które w wielu wypadkach odchodzą od standardów i po prostu ulegają znacznie częściej różnego rodzaju awariom. Wspomnieć w tym miejscu należy, że wyciskarki domowe, to nie urządzenia komercyjne. Trzeba o nie dbać ze szczególną uwagą. Pomimo tego, iż części są wyprodukowane z bardzo trwałych i odpornych na zniszczenie materiałów, ulegają uszkodzeniu w większości wypadku spowodowanych przez użytkownika. Trzeba sobie zdać sprawę kierując się często logiką, iż nie wszystko nadaje się do wyciśnięcia. 

Jakość soku
Wyciskarka aby wyprodukować sok najlepszej jakości, musi być skonstruowana tak aby dawała go jak najwięcej, aby był jak najczystszy przy zachowaniu największej ilości składników odżywczych. Wyciskarki słabszej jakości tzn. w większości wypadków tańsze, nieznanych producentów, charakteryzują się większą ilością drobinek pływających w soku oraz mniejszym stosunkiem otrzymanego soku do wyciśniętych części roślin. Oczywiście nie w każdym wypadku jest to cecha dyskwalifikująca urządzenie, ponieważ jest wiele użytkowników gustujących w sokach gęstych. Urządzenia lepsze zazwyczaj powinny posiadać sita, nakładki, czy też możliwość regulacji pozwalający na dobieranie gęstości soku w zależności od potrzeb. 

Gwarancja
W tym wypadku jest to również czynnik determinujący cenę. Producent czy też dystrybutor bardzo często dodają dodatkowe lata gwarancji, za które między innymi użytkownik końcowy musi de facto dopłacić. 

 

Dlaczego nie mamy w ofercie urządzeń, które są dostępne w innych sklepach?

Dlatego, że szanujemy czas Państwa jak i swój. Co to znaczy? Jako dystrybutor mamy możliwość posiadać w ofercie wszystkie urządzenia. Testowaliśmy, dystrybuowaliśmy 99% wyciskarek dostępnych na rynku. W pewnym momencie naszej działalności doszliśmy jednak do wniosku, że nie wszystkie wyciskarki zasługują na sprzedaż w naszym sklepie. Czynników było kilka. Przede wszystkim jeśli czegoś i nas nie ma, to oznacza, że:

1. Urządzenie jest na tyle awaryjne, iż generuje koszty Państwa i nasze. My musimy je serwisować, a Klient za każdym razem ponosi koszty wysyłki urządzenia na serwis, tracąc czas, pieniądze i zadowolenie z marki czy też samego urządzenia. 

2. Świadomie nie sprowadzamy urządzeń, które mają zbyt wygórowaną cenę w stosunku do możliwości jakie posiadają. 

3. Są to kolejne kopie urządzeń uznanych producentów. 

 

Dlaczego warto kupować w naszej firmie?

Firma to podmiot, który z założenia ma przynosić zyski. Oczywiście również jest tak i w przypadku naszej firmy, ale z jedną różnicą. Dzwoniąc do nas, prosząc o radę, pomoc w wyborze wyciskarki nigdy się nie usłyszy aby kupić daną wyciskarkę, gdyż jest najlepsza, kierując się zazwyczaj największą marżą na danym urządzeniu. Każde urządzenie ma swoje wady jak i zalety. Nie ma urządzeń idealnych i my o tym wiemy. Nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę przyszły użytkownik, dlatego do każdego klienta podchodzimy jak najbardziej indywidualnie, dostrajając jego potrzeby, możliwości finansowe do najbardziej optymalnego doboru urządzenia, z którego ma być zadowolony przez długie lata.
Nigdy nie mówimy NIE klientom, którzy potrzebują części, a nie dokonali zakupów bezpośrednio u nas. Jeśli nie posiadamy części do danego modelu na stanie, to na pewno jesteśmy w stanie je dostarczyć w innym czasie. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl