Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Woda wodorowa – jak ją uzyskać

Wśród produktów, które służą do wzbogacania wody w wodór proponujemy jeden z najskuteczniejszych w tej kategorii jonizator Aquator, który znajdziecie w naszym sklepie w kilku wariantach.

Innymi produktami służącymi do produkcji wody wodorowej są generatory wodoru. Najbardziej polecane produkty z tej grupy to generator wodoru Ellaim oraz generator wodoru Hendy.

Poniżej opisujemy szczegółowo sposoby na uzyskanie wody wodorowej a na każdego kto przebrnie przez cały artykuł czeka miła niespodzianka na samym końcu.

Obecność aktywnego wodoru w wodzie ma charakter nietrwały. Wynika to głównie z małej wielkości cząsteczek wodoru, co sprawia, że jest on w stanie przenikać przez ścianki naczyń (np plastikowe butelki) i ulatniać się do atmosfery. Z tego powodu woda z wodorem nie może być sprzedawana w butelkach, bez utraty jej właściwości przeciwutleniających. Najskuteczniejszą metodą jej otrzymywania jest produkcja w warunkach domowych.

Generator wodoru jonizator wody

Najnowsze technologie będące wynikiem wielu lat badań i działalności firm związanych z jonizacją wody, wprowadziły na rynek dwa rodzaje urządzeń, które są w stanie produkować wodę z wodorem cząsteczkowym.

Jonizatory wody – te urządzenia produkują wodę alkaliczną (zwaną też inaczej jako woda Redox czy Kangen), czyli posiadająca zarówno wysoki odczyn zasadowy pH, jak i ujemny potencjał redukcji utleniania (ORP). Potencjał redukcyjny (ORP) wyrażony jest w miliwoltach mV. Jego dodatnie wartości mówią, że w cieczy nie ma aktywnego wodoru, ujemne zaś świadczą o potencjale redukcyjnym (przeciwutleniającym) i obecności wodoru. Dla przykładu: wody butelkowane i wodociągowe mają wartość od +150  do +250 mV. Zjonizowana woda alkaliczna od -300 do – 800 mV.

elektroliza wody jonizatorProces elektrolizy polega na przepuszczeniu prądu stałego pomiędzy dwiema elektrodami anodą i katodą, oddzielonymi membraną półprzepuszczalną. W trakcie elektrolizy następuje rozbicie pierwiastków zawartych w wodzie na jony wodorowe H+, które skupiają się przy katodzie oraz jony hydrooksylowe (OH-) skupione przy anodzie.  Jony H+tworzą zjonizowaną wodę alkaliczną (znajdują się w niej pierwiastki alkaliczne – wapń, magnez, potas, wodór). Ujemne jony OH- to woda kwaśna (chlor, siarka, fosfor, dodatnie kwaśne jony oraz tlen), która nie jest przeznaczona do spożycia.


Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za redukcyjny potencjał utleniania wody alkalicznej jest aktywny wodór cząsteczkowy zawarty w wodzie alkalicznej. Jego stężenie w zależności od stężenia wody alkalicznej, waha się w granicach od 0,3 do 0,5 mg/L.

Ellaim Arui generator wodoru przeciwutleniacz wolne rodniki

Generatory aktywnego wodoru – te urządzenia zostały opracowane w ciągu kilku ostatnich lat. To niewątpliwie najbardziej zaawansowane systemy produkujące najlepszy obecnie na świecie rodzaj wody – wodę wodorową (H2).

W odróżnieniu od jonizatorów wody, generatory wodoru nie dzielą wody na dwie frakcje (alkaliczną i kwaśną). Do tego pH wody wodorowej pozostaje na neutralnym lub lekko alkalicznym poziomie tj około 7,5 do 8,0 (dla porównania woda alkaliczna z jonizatora posiada pH w granicach 9,2-9,8).

Najważniejszą różnicą tych urządzeń wobec jonizatorów wody jest masa czystego wodoru wprowadzanego do wody, która wynosi tu od 0,5 do nawet 1,4 mg/L (w jonizatorach od 0,2 do 0,5 mg/L w zależności od stężenia pH i parametrów jonizacji).

Generatory wodoru mogą pracować na wodzie ubogiej w minerały np. na wodzie z systemów odwróconej osmozy, co jest dużą korzyścią dla utrzymania wysokiej niezawodności tych urządzeń (brak gromadzenia się kamienia na płytach jonizujacych, jak to ma miejsce w przypadku jonizatorów). Urządzenia te zyskują coraz większa popularność w Korei Południowej i Japonii, konkurując z jonizatorami wody. Na rynku europejskim są nowością .

 

Co zyskujemy pijąc wodę z aktywnym wodorem:

 

  1. Wprowadzenie do organizmu silnego przeciwutleniacza w formie cząsteczkowej – naturalnie przyswajanego przez organizm i chroniącego jego komórki oraz DNA przed uszkodzeniami wynikającymi z działania wolnych rodników tlenowych. Tylko wodór jest w stanie przenikać skutecznie w całości przez błonę komórkową i zasilać wnętrze komórki (cytoplazmę)

  2. Zmniejszenie ryzyka wystąpienia schorzeń – badania kliniczne przeprowadzone w latach 1985-2000 przez Dr Hidemitsu Hayashi oraz Dr Muneori Kawamura, stosujących wodę z aktywnym wodorem wykazały bardzo dużą efektywność tej wody w leczeniu takich chorób jak: cukrzyca, stopa cukrzycowa, hypercholesterolenia, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, astma, reumatyzm, dna moczanowa, choroba Crohna, choroby skóry związane z ubytkiem kolagenu, niektóre choroby serca, wrzody, zaburzenia odporności immunologicznej, SLE, nowotwory, chroniczne zaparcia, biegunka, HIV, alergie, katarakta.

  3. Większą witalność na poziomie komórkowym – dłuższe życie komórek oraz finalnie spowolnienie procesów starzenia dzięki redukcji wolnych rodników tlenowych.

  4. Lepsze nawodnienie komórek, poprawę cyrkulacji krwi i płynów ustrojowych, która wynika z mniejszych klastrów wody wodorowej i jej mniejszego napięcia powierzchniowego.

 

 

 

Jeśli jesteście zainteresowani naszymi propozycjami to chcąc ułatwić Wam wybór proponujemy kod rabatowy RABATZBLOGA, dzięki któremu zarówno urządzenia marki Aquator jak i Generatory Ellaim i Hendy kupicie o całe 10% taniej.

Może warto wcześniej rzucić okiem na nasz artykuł podpowiadający na co zwrócić uwagę przy wyborze jonizatora wody. Znajdziesz go tutaj

 

Wodór w wodzie

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl