Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Rana, szew pooperacyjny

Leczenie ran, szwów pooperacyjnych

Interwencja chirurgiczna jest prawdziwym sprawdzianem w życiu każdego człowieka. Zazwyczaj dokuczliwa jest rana pooperacyjna, która przeszkadza nawet obrócić się. Minie wiele ciężkich dni, zanim samopoczucie chorego poprawi się. W samej ranie stopniowo dochodzi do szeregu zjawisk biologicznych, które uzyskały ogólną nazwę procesu gojenia. W przerwanych tkankach dochodzi do niezależnych skurczów naczyń, spowolnienia przepływu krwi, rozwoju obrzęku i zapalenia i gromadzenia się substancji, które są dla tkanek toksyczne. Z czasem zastępują je procesy regeneracyjne, obumarła tkanka jest usuwana i następuje poprawa ukrwienia.  Zastosowanie VITAFON-u pozwala na uniknięcie pojawienia się powikłań, stabilizację ukrwienia, likwidację obrzęku, zapalenia i przyspieszenie procesu gojenia przez rychłozrost.

Leczenie realizowane jest według schematu 16. Kuracja – 10-15 dni.

Urządzenie jest używane w celu skrócenia czasu leczenia, zapobieżenia komplikacjom i tworzenia się blizn.

Zabiegi stosowane są dobę od powstania rany. Oczyszczone z brudu i ropy brzegi rany (jeśli jest taka konieczność przemywane roztworem nitrofuralu) dezynfekowane są środkiem przeciwzapalnym. Wibrofony umieszcza się na skraju uszkodzonej powierzchni.

Po operacjach chirurgicznych (z wyjątkiem operacji resekcji opuchlizny) urządzenie stosuje się w celu zapobieżenia komplikacjom i przyspieszenia gojenia się szwów pooperacyjnych.

Schemat 16. Leczenie ran, szwów pooperacyjnych

Dzień

Ilość zabiegów na dobę

Na brzegach rany, szwu

Tryb

Czas min.

1-10(15)

1-3

1

10-15

Jeśli na ranę nałożony został bandaż, wibrofony umieszcza się bezpośrednio na bandażu, nad raną, w trybie 2.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl