Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty (lub zapalenie nadkłykcia kości ramiennej)

Witold Furgal

Rozdział prowadzi dr. nauk medycznych,
specjalista medycyny sportowej i rehabilitacji, dyrektor NZOZ Medivitsport Witold Furgał

U podstaw tej choroby leżą degeneracyjne zmiany w ścięgnach łokciowych, w miejscu ich umocowania do kości, którym towarzyszy reaktywne zapalenie sąsiadujących tkanek.

łokiec tenisisty i łokiec golfisty„Łokieć tenisisty” jest najczęściej wynikiem powtarzających się drobnych urazów, jednak może też powstać przez bezpośredni uraz, spowodowany powtarzającymi się skurczami mięśni prostownika kości ramiennej, zwłaszcza w miejscu ich umocowania, w wyniku czego dochodzi do powstawania małych spękań z postępującą degeneracją.

Schorzenie jest dość powszechne wśród tenisistów, zwłaszcza tych, którzy nie grają zawodowo. Nieumiejętne ruchy często są czynnikiem, decydującym o pojawieniu się kontuzji. Oczywiście „łokieć tenisisty” przytrafia się nie tylko tenisistom. Uraz może być spowodowany także przez inne sporty, np. golf, pływanie, ale także praca w ogrodzie, niektóre rodzaje robót budowlanych (murarz), praca z nożyczkami itd.

Przyczyny zapalenia

Uraz ten zawsze wynika z nadmiernego obciążenia. Nieodpowiednie leczenie może doprowadzić do postępującego pogorszenia stanu chorego.

Objawy łokcia tenisisty

Od zewnętrznej strony łokcia odczuwany jest ostry ból, który może promieniować w stronę ramienia lub nadgarstka. Ból może być także odczuwany w momencie wyciągania nadgarstka (tzn. przy ruchach tylnej strony ręki w stronę przedramienia).

Jak wyleczyć staw

Leczenie z wykorzystaniem urządzeń wibroakustycznych skupia się na regeneracji amortyzacji mięśniowej, usunięciu obumarłych komórek z chorego miejsca, poprawie ukrwienia i wydzielania mazi stawowej. Urządzenia te oddziałują w głąb stawu w sposób naturalny i mogą być stosowane na wszystkie jego miejsca i organy.

Bezpośrednie oddziaływanie za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej na tkanki organizmu nazywane jest fonowaniem. W instrukcjach do urządzeń leczenie podzielone jest na trzy etapy, jednak, jak pokazuje doświadczenie, przy stopniowym wydłużaniu czasu fonowania etapy można łączyć. Zasady użytkowania i przeciwwskazania dołączane są do instrukcji obsługi urządzeń.Konieczne jest ograniczenie obciążenia stawu!

 Schemat  leczenia zapalenia nadkłykcia  z wykorzystaniem urządzeń Vitafon i Vitafon-T

Obszar oddziaływania mikrowibracjami

Fonowanie każdego obszaru 1-3 razy na dobę

Tryb

Czas początkowy

Tempo wzrostu czasu fonowania

Czas końcowy fonowania

Obszar nerek, punktu „K”

2

5 min.

Plus 2 min. codziennie

15 min.

Obszar wątroby, punktu „M”

1

4 min.

Plus 1 min. codziennie

7 min.

Kręgosłup, punkt Е 1

1

3 min.

Plus 1 min. co drugi dzień

5 min.

Kręgosłup, punkt Е 11

1

3 min.

Plus 1 min. co drugi dzień

5 min.

Obszar stawu łokciowego

2

10 min.

Plus 1 min. codziennie

20 min.

Jeśli organizm jest młody, tempo wzrostu czasu fonowania można podwoić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl