Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Leczenie zapalenia oskrzeli - Bronchit

Leczenie zapalenia oskrzeli (Bronchit)

Bronchit to choroba tchawicy i rozgałęzień oskrzelowych. Zazwyczaj jest to lekka choroba, jednak w przypadku przewlekłej choroby płuc i serca ma ona dość ostry przebieg. Możliwą komplikacją bronchitu jest zapalenie płuc. Najczęściej z zapaleniem oskrzeli mamy do czynienia zimą, często rozwija się ono na tle ostrej infekcji wirZapalenie pluc.jpgusowej górnych dróg oddechowych, choroby zębów lub zapalenia zatok przynosowych. Proces zapalny rozpoczyna się od ognisk, powstających w miejscach zakłócenia funkcji obronnych śluzówki. Chłodne masy powietrza, zawierające drobiny kurzu, wirusy, wywierają zgubny wpływ na błonę śluzową. Błona śluzowa chroni przed nagłymi zmianami temperatury o kilkanaście stopni określone grupy lipidów (tłuszczy), stale krążące we krwi. W błonie śluzowej zachodzą intensywne procesy regeneracyjne. Jeśli z powodu wychłodzenia lub innych przyczyn (na przykład z powodu problemów w odcinku piersiowym kręgosłupa) dojdzie do zmniejszenia koncentracji lipidów we krwi lub zostanie zakłócone zaopatrzenie oskrzeli w krew, możliwości regeneracji są niewystarczające do zachowania trwałości błony śluzowej. Zwiększy się jej przepuszczalność i organizm zareaguje na inwazję ciał obcych procesem zapalnym.

Lecząc zapalenie oskrzeli należy unikać kontaktu z chłodnym powietrzem i źródłem infekcji. Konieczne jest racjonalne odżywianie, głównie jeśli chodzi o spożycie tłuszczów. Zabiegi terapii wibroakustycznej poprawią ukrwienie oskrzeli i przyczynią się do oczyszczenia krwi. 

Terapia stosowana jest w celu skrócenia czasu leczenia i zapobieżenia komplikacjom, a także w celu wzmocnienia efektu leczniczego po zakończeniu leczenia. Najkorzystniej jest rozpocząć leczenie przy pojawieniu się pierwszych oznak choroby. Przy ostrej formie choroby konieczne jest zastosowanie środków przeciwzapalnych.

Leczenie zapalenia oskrzeli

Leczenie realizuje się według schematu 21. Kuracja – 9-15 dni. Urządzenie stosuje się w celu skrócenia czasu leczenia i zapobieżenia komplikacjom, oraz w celu utrwalenia efektu leczenia po wyzdrowieniu. Zabiegi przeprowadza się w pozycji leżącej, na plecach. Wibrofony umieszcza się w przypadku zapalenia górnej części płuc w obszarze С, przy zapaleniu w środkowej części płuc – w obszarze Е1, a w przypadku zapalenia w dolnej części płuc – w obszarze F i we wszystkich przypadkach – na obszar K. W obszarze С wibrofony przytrzymywane są rękoma, a w obszarach Е1 i F wkłada się pod plecy.

W przypadku wagi powyżej 80 kg, a także przy braku efektów w trybie 1, należy zastosować tryb 2. W celu uniknięcia rozwoju choroby przy pierwszych jej symptomach stosuje się zabiegi w obszarze С w czasie 8 minut w trybie 2, powtarzając zabieg po 2-3 oraz po 6-8 godzinach. Nas noc stosuje się zabieg w obszarze K o długości 15 minut w trybie 2.

Przy leczeniu przewlekłego zapalenia oskrzeli 2-3 dnia leczenia zwiększa się kaszel, który stopniowo zanika 10-14 dnia. Pierwsze 5 dni klatkę piersiową smaruje się na noc roztworem jodu.

W celu złagodzenia symptomów leczenia, przy silnym kaszlu, skraca się długość zabiegów w obszarze płuc do 7-10 minut. Podczas trwania całej kuracji konieczne jest zapewnienie ciepła (ciepła odzież) na całej powierzchni klatki piersiowej. Przy arytmii serca nie stosuje się zabiegów w obszarach Е1 i F.

Schemat 21. Leczenie zapalenia oskrzeli

Dzień

Ilość zabiegów na dobę

Obszar CE1, F

Obszar K

Tryb

Czas min.

Tryb

Czas min.

1-9(15)

1-2

1,2

10-15

2

15

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl