Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Jak wybrać dobry pojemnik próżniowy ?

Pojemniki próżniowe od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Są one przedmiotem pożądania wielu osób. Tradycyjnie kojarzą się one wielu osobom interesującym się zdrowym stylem życia. Dzieje się tak ponieważ pojemniki próżniowe pozwalają nam cieszyć się posiadanym jedzeniem oraz napojami dłużej bez ryzyka utraty wartości odżywczych, które są zawarte w spożywanych przez nas warzywach, owocach oraz ich przetworach. Pojemniki próżniowe pozwalają zachować przez 3 - 4 razy dłuższy czas wszystkie witaminy oraz miko- i makroelementy. Jest to wynikiem tego, że po usunięciu powietrza z pojemnika po jego napełnieniu cenne składniki odżywcze nie utleniają się czyli nie ulegają rozkładowi na substancje obojętne lub nawet szkodliwe dla zdrowia.

Do wyboru mamy pojemniki wykonane z różnych materiałów. Mamy pojemniki próżniowe wykonane ze zwykłego polietylenu, tritanu zwanego również borokrzemianu oraz szkła. To co ważne we wszystkich pojemnikach przeznaczonych do kontaktu z żywnością to ewentualna zawartość bisphenolu A czyli BPA. Jest to związek chemiczny, mogący przedostawać się do żywności przechowywanej w pojemnikach. Ma to miejsce zwłaszcza wtedy kiedy pojemnik jest poddany działaniu wyższej temperatury co może mieć miejsce w lecie, zwłaszcza kiedy nasz pojemnik znajduje się przez nawet krótki czas w rozgrzanym samochodzie, w którym temperatura może dochodzić do kilkudziesięciu stopni. Według badań lekarskich bisphenol A może być szkodliwy zwłaszcza dla dzieci, a im młodsze tym jego wpływ na ich zdrowie może być bardziej szkodliwy. Aby uniknąć pojemników mogących zawierać szkodliwe BPA skupmy się na pojemnikach próżniowych wykonanych z borokrzemianu lub szkła. Co prawda borokrzemian jest również tworzywem sztucznym ale jego właściwości powodują, że jego charakterystyka jest zbliżona do naturalnego szkła. Dodatkową zaletą próżniowych pojemników wykonanych z tritanu jest to, że się tłuką. Ten czynnik ma znaczenie wtedy gdy na przykład zamierzacie w swoim pojemniku próżniowym umieścić coś co Wasze pociechy zabiorą do szkoły, na wycieczkę lub w jakiekolwiek inne miejsce w którym pojemnik byłby narażony na stłuczenie. W wielu wypadkach mogą być mogą być stosowane zarówno w kuchenkach mikrofalowych (których mimo wszystko nie polecamy) oraz w zmywarkach do naczyń (które polecamy jako rozwiązanie ze wszech miar ekologiczne).

Jeśli mimo wszystko zdecydujecie się na wybór pojemników lub zestawów pojemników wykonanych ze szkła zwróćcie uwagę na to czy są one wystarczająco wysokiej jakości. Brzmi to może paradoksalnie ale szkło szkłu nierówne. Często zdarza się, że tanie pojemniki próżniowe wykonane ze szkła są wykonane z na tyle cienkiego materiału, że jego używanie niesie ze sobą pewne ograniczenia. Może się zatem okazać, że tani, szklany pojemnik próżniowy nie nadaje się zatem do mycia w zmywarce a przy jego ręcznym myciu również należy zachować pewną dozę ostrożności o czym często przekonujemy się wtedy kiedy jest już za późno. Wszystkie tego typu informacje muszą być umieszczone na opakowaniu pojemnika, ukryte w stosowanych piktogramach lub w opisie ograniczeń jakie towarzyszą użytkowaniu takich pojemników.

Na wartość użytkową pojemników próżniowych wpływ ma również wielkość dołączonej do pojemnika pompki do próżniowania. Im jest ona większa tym mniej czasu zajmie nam usunięcia powietrza z używanego pojemnika. Ma to znaczenie zwłaszcza przy większych pojemnikach o pojemności 1500 ml lub więcej. Ważną rzeczą jest również uszczelka pokrywki. Jej ewentualne uszkodzenie może spowodować nieszczelność całego pojemnika czyli w efekcie znaczące ograniczenie jego funkcjonalności. Oczywiście nie sposób ocenić jakości uszczelki w trakcie jego zakupu ale ważne jest aby zachować szczególną ostrożność w trakcie codziennego mycia lub podobnych czynności. Pamiętajmy o tym aby nie traktować żadnego fragmentu uszczelki nożem lub żadnym innym podobnym ostrym przyrządem co mogłoby mieć niekorzystny wpływ na całość i integralność uszczelki.

Wszystkie z proponowanych przez nas pojemników próżniowych i inne pomysły związane z próżniowym przechowywaniem żywności znajdziecie tu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl