Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Dna Moczanowa

Dna moczanowa - przyczyny choroby i nowe metody leczenia

Dariusz Straszewski

Rozdział prowadzi Dariusz Straszewski fizjoterapeuta CMC

Nazwa dna moczanowa jest bardziej popularna i dotyczy większości osób mających niezidentyfikowane dolegliwości bólowe różnych tkanek miękich i stawów. Już niewielkie podwyzszenie kwasu moczowego powyżej 4 jednostek na ml powoduje odkładanie kryształków w tkankach. I ich powolną destrukcję. Podwyzszony poziom kwasu sprzyja urazom ścięgna achillesa, często powoduje zapalenia kaletek stawowych. Vitafon jest skutecznym urządzeniem do walki z dną moczanową. Warto obniżyć poziom kwasu moczowego, aby zadbać o jakość naszych tkanek.

 

Podagra

Podagra(Dna moczanowa) – choroba, związana z zakłóceniami metabolizmu kwasu moczowego w organizmie. Nadmiar tego kwasu i jego soli (moczanów) przenika do układu krwionośnego i może odkładać się w skórze, chrząstkach i na stawach. Prowadzi to do rozwoju skazy moczanowej, a w nerkach – do powstawania kamieni. Zazwyczaj w leczeniu stosowane są preparaty farmakologiczne, powodujące wyprowadzenie (usunięcie) z organizmu kwasu moczowego lub hamujące tempo powstawania moczanów .

W ostatniej dekadzie ХХ wieku popularność zyskała metoda przyspieszenia odprowadzania kwasu moczowego z organizmu, polegająca na fonowaniu obszaru nerek.

Fonowanie – to prosty zabieg oddziaływania za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej, poprzez przykładanie do ciała wibrofonów. Mikrowibracje dźwiękowe są dla organizmu naturalne i mają zbawienny wpływ na działanie organów i układów. To swego rodzaju minimasaż, realizowany na poziomie komórkowym.

Fonowanie obszaru nerek pozwala na poprawę ich funkcjonowania. Szereg badań medycznych udowodnił, że fonowanie obszaru nerek sprzyja wzrostowi poziomu odprowadzanego przez nerki kwasu moczowego. Zaletą tej metody jest możliwość przeprowadzania regularnych zabiegów w warunkach domowych, przez samego użytkownika.

Metodyka leczenia dny moczanowej z naciskiem na poprawę funkcjonowania nerek z zastosowaniem urządzenia wibroakustycznego VITAFON-TVITAFON Activ lub VITAFON 2:

Obszar oddziaływania mikrowibracjami

Fonowanie każdego obszaru 2-3 razy na dobę

Tryb

Czas początkowy

Tempo wzrostu czasu fonowania

Czas końcowy fonowania

Obszar nerek, punktu „K”

2

10 min.

Plus 3 min. codziennie

30-40 min.

Obszar chorego stawu

2

3 min.

Plus 2 min. codziennie

20-30 min.

 

Jeśli posługują się Państwo urządzeniem VITAFON-2, który dysponuje dwoma kanałami, Odpowiedniki poszczególnych trybów pracy są następujące:
VITAFON i VITAFON-T VITAFON 2
Tryb 1 Tryb 2, Energia 2
Tryb 2 Tryb 2, Energia 3

Metody leczenia są opracowane w wiodących ośrodkach medycznych w Rosji (w Moskiewskiej Akademii Medycznej I.M. Sieczenowa; w Moskiewskim Obwodowym Klinicznym Instytucie Naukowo-Badawczym; w Sankt-Petersburskiej Państwowej Akademii Medycznej im. I.I. Miecznikowa; w Wojskowej Akademii Medycznej im. S.M. Kirowa (Sankt-Petersburg i innych); i potwierdzone niezależne badaniami w Instytucie traumatologii (Ryga) i w Wojskowej Akademii Medycznej (Belgrad).

Pytania i odpowiedzi

 • Jakie są przyczyny dny moczanowej?
  Przyczyną dny moczanowej jest zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi. Zwiększone stężenie kwasu moczowego może być spowodowana nadmiernym wytwarzaniem kwasu moczowego lub zmniejszonym wydalaniem tej substancji przez nerki. Vitafon, oddziałując nie tylko na chore obszary, ale i usprawniając pracę nerek, pozwala obniżyć zawartość kwasu moczowego we krwi, usuwając jednocześnie przyczynę choroby. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, dobrze jest, poza zastosowaniem terapii zwykorzystaniem Vitafonu, obniżyć do minimum spożycie alkoholu.  
 • Jak szybko zaobserwować można efekt terapii wibroakustycznej?
  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Typowa terapia trwa 2 tygodnie. Przy długotrwałych chronicznych chorobach zauważalną poprawę dostrzec można zazwyczaj po 3-4 miesiącach.
 • Czy wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne?
  Wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne i nie mają efektów ubocznych. W urządzeniach wibroakustycznych wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.
 • Czy możliwe jest zastosowanie terapii wibroakustycznej w warunkach domowych?
  Istnieje cały szereg urządzeń, przeznaczonych do zastosowania w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.
 • Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia wibroakustycznego?
  Urządzenia do użytku domowego są łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.
 • Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby? 
  Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i obróbką limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego i wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ wzmacnia w wyniku tego siłę mięśni.

***

Jestem posiadaczem od 2 miesięcy urządzenia Vitafon 2, dzięki niemu powróciłem do normalnego życia bez konieczności używania leków na mą chorobę " dnę moczową", która wywoływała potworne bóle.  I dlatego opisując wśród znajomych tę terapie i możliwości Vitafonu, zainteresowanie jest bardzo duże.

Paweł Burzyński, Gniezno

***

Od pewnego czasu zmagam się z dolegliwościami stawów – dną moczanową, ostrogą piętową oraz nadciśnieniem. Vitafon zakupiłem 9 stycznia 2012 r. i już zauważyłem pierwsze pozytywne efekty. 
Unormalizowało się ciśnienie (przed zastosowanie miałem ciśnienie ok. 145/95, w chwili obecnej ok. 120/78), nastąpiła również poprawa elastyczności stawów. Bóle stawów są mniejsze, odstawiłem już środki przeciwbólowe oraz zmniejszyłem dawkę leków na dnę moczanową oraz ostrogę piętową.

Polecam stosowanie Vitafonu wszystkim, którzy zmagają się z podobnymi dolegliwościami.
Grzegorz Rodziewicz, Warszawa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl