Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Dlaczego lite drewno

Dlaczego pełne drewno?

Drewno wpisało się w historię ludzkości jako żywotny, organiczny materiał. Prawdziwe drewno zaspokaja potrzebę naturalności w sztucznym świecie.

Ten, kto posiada naturalną, drewnianą kuchnię umie cenić zalety drewna. W masywnej, drewnianej obudowie żywność zachowuje dłużej świeżość, chleb nie psuje się itd.

Najnowsze badania przypisują temu surowcu nawet zdolność do hamowania rozwoju bakterii.  Na naturalnych powierzchniach z drewna zarodki nie rozwijają się wcale.

Drewno wykazuje, ze względu na swoją komórkową budowę z niemal niewyobrażalnie dużą powierzchnią, silne właściwości higroskopijne. Wynikające z tego odwadnianie uniemożliwia stworzenie środowiska przyjaznego bakteriom i powoduje ich wymieranie.

Już od lat temat „ Drewno i higiena” jest ważnym punktem badawczym Instytutu Technologii Drewna na Uniwersytecie Nauk Przyrodniczych w Wiedniu. Więcej informacji na ten temat>>>

Drewno ma właściwości antyelektrostatyczne i dzięki temu zapobiega wzbijaniu się kurzu.

Konserwacja drewna jest stosunkowo łatwa. W zależności od upodobania można raz lub dwa razy w roku przetrzeć powierzchnię naturalnym woskiem płynnym.

Szczególnie ważne jest też, że prawdziwe drewno po latach użytkowania może ponownie wyglądać jak nowe. Wystarczy jedynie delikatne oszlifowanie jego powierzchni, które sprawi, że ewentualne plamy, wybrzuszenia i rysy znikną.

Drewno jest surowcem naturalnym, który jest szczególnie atrakcyjny dla alergików.

Drewno zaliczane jest do surowców czy też źródeł energii, które można wykorzystywać długofalowo.  Wynika to z łatwej obróbki i niewielkiej ilości energii potrzebnej do jego pozyskiwania. W bilansach ekologicznych drewno wypada wspaniale.  Określeniem „z pełnego drewna" opisane są produkty, których przekroje wykonane są z jednego pnia i które ewentualnie poddane zostają dalszej obróbce (przez wiercenie, heblowanie, frezowanie).

Drewno, w przeciwieństwie do lignofolu lub innych podobnych materiałów nie jest poddawane zmianom mechanicznym lub chemicznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl