Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Chroniczna niewydolność serca

Chroniczna niewydolność sercowa

Zostały zakończone prowadzone w Wojskowej Akademii Medycznej w Sankt-Petersburgu (Rosja) badania. Potwierdziły one, że aparat VITAFON jest z powodzeniem używany do leczenia pacjentów w różnych stadiach chronicznej niewydolności serca.

Przebadanych zostało 52 pacjentów w różnych stadiach rozwoju niewydolności serca przed, po 1 i po 3 miesiącach terapii wibroakustycznej. Podczas całego okresu prowadzenia leczenia wibroakustycznego terapia z wykorzystaniem środków farmakologicznych pozostała w niezmienionej formie.

W przypadku wszystkich pacjentów już po 1 miesiącu terapii znacznie zmniejszyły się obrzęki, poprawiło się samopoczucie, przywrócone zostało krążenie w odleglejszych krańcach kończyn i poprawił się kolor skóry (jako obiektywne objawy niewydolności serca). Doszło do zaniku  szmeru w płucach (jako oznaka obecności płynu). Zauważalnie obniżyło się skurczowe i rozkurczowe ciśnienie.

Odpowiednio, jeśli wziąć pod uwagę wyniki testów z 6-minutowym marszem i obiektywne dane, zmniejszeniu ulegała klasa funkcjonalna niewydolności serca. Ocena wyników jakości życia również zakończyła się wnioskiem o pozytywnym oddziaływaniu terapii wibroakustycznej na stan zdrowia, aktywność fizyczną, tło emocjonalne i socjalne aspekty terapii (koszt leczenia, kontakty międzyludzkie itd.). Zauważalnie zmniejszały się problemy podczas wchodzenia po schodach i prac domowych, znormalizował się sen, znikały problemy (związane z niewydolnością serca), przeszkadzające w uprawianiu sportu, hobby i komunikacji z przyjaciółmi. Znacznie obniżyło się poczucie braku powietrza (zadyszka), w tym także po wysiłku fizycznym. Ograniczeniu uległo poczucie osłabienia, ospałości, niepokoju, w tym także związane z kosztami leczenia.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl