Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Choroby stawów
1. Jak wyleczyć staw   
2. Jak wyleczyć dno Moczanowa 
3. Ostroga piętowa 
4. Łokieć tenisisty

 

Leczenie urazów, zwyrodnienia, artretyzmu, stanów zapalnych stawów

 Rozdział prowadzi dr. nauk medycznych,

docent katedry traumatologii i ortopedii
Giennadij W. Akimow

Celem terapii z wykorzystaniem urządzenia VITAFON jest nie tylko przywrócenie krążenia krwi w stawie. Należy zlikwidować proces zapalny, poprawić parametry krwi, przyspieszyć procesy regeneracyjne i odbudować możliwość samoregulacji zaopatrzenia stawu w krew.

W jaki sposób można poprawić parametry krwi? Oprócz diety i terapii farmakologicznej bardzo ważna jest poprawa pracy nerek i nadnerczy. Dlatego przed przystąpieniem do leczenia stawów zalecane jest przeprowadzenie 1-2 terapii w obszarze nerek. Działanie mikrowibracji na tę część ciała poprawie funkcjonowanie nerek i przygotowuje organizm do intensywnego leczenia. artretyzm fotoNastępnie, podczas leczenia stawów nóg, należy przeprowadzić kurację w obszarze lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa, lub, w przypadku leczenia stawów rąk, w odcinku szyjnym kręgosłupa. Dopiero potem można rozpocząć leczenie stawu. Wtedy bezpośrednio przed zabiegiem należy posmarować obszar stawu środkiem przeciwzapalnym. Zabieg będzie wtedy znacznie bardziej efektywny.

Na początku zaleca się leczenie jednego, najbardziej chorego stawu. wibrofony należy umieścić na najrówniejszy obszar stawu, starając się, aby jak najściślej przylegały do ciała.

Podczas leczenia stawu masaż obszaru nerek jest kontynuowany, przy czym czas zabiegów, przeprowadzanych w obszarze stawu powinien być podobny do tego, który realizowany jest w obszarze nerek, ponieważ równocześnie z poprawą krążenia krwi w chorym stawie zwiększa się także ilość złogów w krwi. Organizm nie może dopuścić do tego, aby krew była zanieczyszczana przez efekty regeneracji. Jeśli zaś krew nie zdąża się oczyścić, prędkość tej regeneracji ulegnie obniżeniu. Wtedy wszelkie wysiłki, zmierzające do poprawy krążenia krwi w stawie spełzają na niczym. I na odwrót – poprawa funkcjonalności nerek przyczyni się jednocześnie do zwiększenia tempa regeneracji. Dlatego też już od pierwszej kuracji, polegającej na oddziaływaniu urządzeniem na obszar nerek, rozpoczyna się leczenie chorego stawu. Wszelkie próby poradzenia sobie z zapaleniem stawu i artretyzmem bez działań w obszarze nerek będą mało efektywne.

Pod wpływem VITAFON-u w stawie rozbijane są złogi solne. Duża ich część przenika do tkanki kostnej, wzmacniając ją i wygładzając jej powierzchnię. Jednocześnie stymulowane jest wydzielanie mazi – płynu stawowego, co prowadzi do mniejszego obciążenia i narażenia na uszkodzenia stawu.

Aby nie przeciążać zbytnio organizmu, czas trwania jednego zabiegu, obejmującego oddziaływanie na kilka obszarów, nie powinien przekraczać 50 minut. Nie należy także leczyć kilku stawów jednocześnie. Można za to leczyć przeciwległe stawy po kolei, kontynuując codzienną stymulację obszaru nerek. Wtedy czas kuracji ulega wydłużeniu.

Aby przywrócić funkcjonalność stawu, należy przez niego „przepompować” odpowiednią ilość krwi. Jaka to ilość – zależy to od czasu trwania choroby i od jakości samej krwi. Nie ma możliwości wyleczenia przewlekłej choroby w jednej chwili, podczas jednego zabiegu. Szybko można pozbyć się bólu, jeśli pojawił się on niedawno, w efekcie kontuzji lub nagłego ruchu. Do wyleczenia przewlekłego zapalenia stawów lub artretyzmu potrzebne są miesiące, chociaż zauważalne efekty przyniosą już pierwsze 2 tygodnie.

Ludzie cierpiący z powodu chorób stawów powinni pamiętać, że wychłodzenie nóg i stawów jest czynnikiem nie tylko zwiększającym ryzyko zachorowania, ale także komplikującym proces leczenia. Dlatego chore stawy powinny być chronione przed chłodem. Należy także stosować się do zaleceń, dotyczących odżywiania.

Chory staw nie powinien być unieruchomiony, ponieważ tkanki w procesie odbudowy powinny przystosowywać się do realnych warunków. Nie należy jednak doprowadzać do przeciążenia stawu, aby uniknąć kolejnych obrażeń. Ruchy w stawie powinny być powolne i płynne. Prosimy nie podnosić i nie przenosić ciężkich przedmiotów. Jeśli chore są stawy nóg, należałoby w pierwszym tygodniu zmniejszyć ich obciążenie, wynikające z wagi ciała. Trzeba wtedy więcej leżeć, a ćwiczenia fizyczne wykonywać w pozycji leżącej, przy czym powinny być one proste i imitować ruchy, które naturalnie człowiek wykonuje. Obciążenie stawów należy zwiększać stopniowo. Obuwie powinno być luźne. Przy wchodzeniu, i przede wszystkim podczas schodzenia ze schodów, niech Państwo korzystają z poręczy, a na ulicy z laski. W przypadku zaatakowania innych stawów, prosimy stosować tę samą zasadę – zmniejszyć ich obciążenie, zwłaszcza w pierwszym etapie leczenia.

Czasami podczas leczenia u osób, cierpiących na nadciśnienie, może dojść do podwyższenia ciśnienia. W takim przypadku konieczne jest sprawdzenie zgodności ze schematem leczenia oraz czy w nerkach nie rozpoczął się stan zapalny. W tym ostatnim przypadku (na przykład przy kamicy nerkowej) konieczne jest przeprowadzenie kuracji nerek i dopiero potem leczenie stawu.

Zastosowanie urządzenia VITAFON pozwala na:

- szybkie zmniejszenie bólu i obrzęku bez użycia środków przeciwbólowych;
- właściwe leczenie choroby, a nie tłumienie objawów;
- zwiększenie odporności organizmu;
- przeprowadzenie leczenia w komfortowych warunkach domowych;
- wyleczyć inne choroby, związane z zakłóceniami w przepływie krwi i limfy.

Metody leczenia są opracowane w wiodących ośrodkach medycznych w Rosji (w Moskiewskiej Akademii Medycznej I.M. Sieczenowa; w Moskiewskim Obwodowym Klinicznym Instytucie Naukowo-Badawczym; w Sankt-Petersburskiej Państwowej Akademii Medycznej im. I.I. Miecznikowa; w Wojskowej Akademii Medycznej im. S.M. Kirowa (Sankt-Petersburg i innych); i potwierdzone niezależne badaniami w Instytucie traumatologii (Ryga) i w Wojskowej Akademii Medycznej (Belgrad).
 

Pytania i odpowiedzi

 • Jak szybko zaobserwować można efekt terapii wibroakustycznej?
  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Typowa terapia trwa 2 tygodnie. Przy długotrwałych chronicznych chorobach zauważalną poprawę dostrzec można zazwyczaj po 3-4 miesiącach.
 • Czy można wyleczyć RZS Vitafonem?
  Otrzymaliśmy dużo listów od pacjentów, którzy piszą, że wyleczyli RZS za pomocą Vitafonu. Nie ma jednak naukowego potwierdzenia tych faktów. Prawdopodobnie pacjenci uwolnili się od symptomów choroby, powstrzymali jej rozwój. Wiążącą odpowiedź mogą dać badania kliniczne, których przeprowadzenie planowane jest w najbliższym czasie.
 • Czy wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne?
  Wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne i nie mają efektów ubocznych. W urządzeniach wibroakustycznych wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.
   
 • Czy możliwe jest zastosowanie terapii wibroakustycznej w warunkach domowych?
  Istnieje cały szereg urządzeń, przeznaczonych do zastosowania w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.
   
 • Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia wibroakustycznego?
  Urządzenia do użytku domowego są łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.
   
 • Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby? 
  Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i obróbką limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego i wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ wzmacnia w wyniku tego siłę mięśni.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl