Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Choroby męskie

1. Impotencja

2. Gruczolak gruczoły krokowego

3. Zapalenie gruczołu krokowego

 

Gruczolak gruczołu krokowego(Adenoma). Zasobowe podejście do leczenia

 

 

Rozdział prowadzi dr. nauk medycznych,
doc. katedry urologii

Anatoliy Kurtow 

 

Gruczolak – następstwo starzenia się

Ponad 80% mężczyzn w wieku 70 lat cierpi na łagodny rozrost gruczołu krokowego. U niektórych pierwsze symptomy choroby pojawiają się już w wieku 40 lat i z wiekiem procent zachorowań proporcjonalnie wzrasta. Uważa się, że gruczolak jest jednym z następstw starzenia się. Zmiany pojawiające się z wiekiem przejawiają się w deficycie zasobów, potrzebnych do utylizacji uszkodzonych komórek, gromadzących się w tym obszarze oraz w zakłóceniu równowagi hormonalnej w organizmie.

Duża ilość nieodprowadzonych z organizmu „budujących” białek i zmiana tła hormonalnego powodują rozrost gruczołu. Brak tych białek nie pozwoli na rozrost gruczolaka. Białka strukturalne odprowadzane są tylko z limfą, dlatego w celu wyhamowania wzrostu gruczolaka konieczne jest wzmożenie przepływu limfy.

Organizmowi można pomóc!

Gruczołak gruczołu krokowego

Prędkość krążenia limfy określana jest przez poziom mikrowibracji biologicznych, które powstają w momencie skurczu komórek mięśniowych, znajdujących się w ściankach pęcherza moczowego, odbytnicy i innych tkankach, sąsiadujących z prostatą. Z wiekiem aktywność komórek mięśniowych obniża się i dochodzi do deficytu mikrowibracji biologicznych. Sprzyjają temu zatwardzenia, choroby kręgosłupa, nieregularne życie płciowe i chroniczne zmęczenie. 
 
Zdolność VITAFONu do poprawy krążenia limfy i usuwania obrzęku zainteresowała urologów. Pierwsze badania nad gruczolakiem zostały przeprowadzone w Akademii Medycznej im. I.I. Miecznikowa, w katedrze urologii, w 1998 roku. W raporcie znajdują się uwagi na temat zahamowania wzrostu gruczolaka, obniżenia poziomu zalegającego w pęcherzu moczowym moczu i poprawy strumienia moczu. Badania przeprowadzono z wykorzystaniem urządzenia VITAFON. 

W klinice urologii Wojskowej Akademii Medycznej 7-letnia obserwacja chorych, używających urządzeń serii VITAFON w warunkach domowych i trwające 2 lata badania naukowe również potwierdziły ten fakt: gruczolak nie rósł! W przypadku wszystkich chorych zaobserwowano w różnym stopniu poprawę. Badania prowadzone były przy użyciu modelu VITAFON-2. Wynik jego zastosowania często przewyższał efekty osiągane dzięki terapii farmakologicznej, a w połączeniu z nią dawał doskonałe rezultaty.

Problem z oddawaniem moczu jest jednym z nieprzyjemnych powikłań gruczolaka. Oddziaływanie za pomocą urządzenia VITAFON-2 zmniejsza obrzęk, znaczącą poprawia strumień moczu, wydłuża czas między oddawaniem moczu. Chorzy dosłownie ożywają, poprawia się ich jakość życia.

Czy gruczolaka można wyleczyć?

Nadsyłane są do nas listy, w których użytkownicy twierdzą, że wyleczyli się z gruczolaka dzięki VITAFONowi. Chociaż trudno w to uwierzyć. Bardziej prawdopodobne jest to, że chorzy uwalniają się od nieprzyjemnych objawów gruczolaka i poprawiają jakość życia na tyle, że przestaje on przeszkadzać.

W 2004 roku przeprowadzono kompleksowe badania nad rozrostem gruczołu krokowego (gruczolakiem) na 30 mężczyznach w wieku od 49 do 78 lat, cierpiących na tę chorobę. Kontrolowane było oddawanie moczu i wielkość gruczołu krokowego oraz dokonywano oceny możliwości pojawienia się efektów ubocznych przy miejscowym oddziaływaniu za pomocą urządzenia VITAFON-2 w porównaniu z zastosowaniem cardury.

Otrzymano nowe dane, świadczące o pozytywnym wpływie mikrowibracji na objawy kliniczne, zwłaszcza na symptomy podrażnieniowe, związane z rozrostem gruczołu prostaty. Charakter zmiany objawów klinicznych i obiektywnych wskaźników, charakteryzujących proces oddawania moczu, pod wpływem tego czynnika pokrywa się z wpływem cardury i przewyższa go pod względem zmniejszenia ilości pozostającego moczu. Wpływ mikrowibracji jest taki sam również w przypadku chorych po przezcewkowej resekcji prostaty.

W ciągu ostatnich 10 lat ambulatoryjnie przebadano 2764 chorych. U 2487 (90%) spośród nich zdiagnozowano łagodny rozrost gruczołu krokowego, 277 pacjentów cierpiało na inne schorzenia urologiczne.

Na postawie wskazań i przeciwwskazań co do oddziaływania wibroakustycznego zalecano używanie urządzenia VITAFON. W przypadku chorych na łagodny rozrost gruczołu krokowego, którzy ponownie zwrócili się o pomoc, zaobserwowano poprawę różnego stopnia, pogorszenia stanu nie zaobserwowano u żadnego z pacjentów. Zmniejszyła się częstotliwość moczenia nocą, obniżył się poziom pozostającego moczu i objawy podrażnieniowe.

Na podstawie uzyskanych danych celowe jest wykorzystanie mikrowibracji w kompleksowym leczeniu chorych z gruczolakiem prostaty. Jedną z zalet terapii wibroakustycznej jest także obniżenie nakładów finansowych na leczenie, w porównaniu z terapią farmakologiczną (cardura).

Zauważalnych zmian wielkości gruczołu prostaty pod wpływem mikrowibracji i przyjmowania cardury nie stwierdzono. Efekt oddziaływania wibroakustycznego na oddawanie moczu utrzymuje się przez 3-6 miesięcy. Stosowanie mikrowibracji po przezcewkowej resekcji prostaty ogranicza występowanie objawów podrażeniowych po operacji.

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Co jest lepsze, operacja usunięcia gruczolaka czy terapia? 
Odpowiedź: Jeśli można się obejść bez operacji, lepiej jej nie robić. Operacja stwarza poważne ryzyko pojawienia się powikłań. Po operacji może dojść do częstszego oddawania moczu. Może także pojawić się pozostający mocz, czasem obserwuje się nietrzymanie moczu. Operacja powinna być uzasadniona pojawiającymi się objawami: obecnością dużej i rosnącej ilości moczu, rozszerzenie pęcherza moczowego i górnego odcinka dróg moczowych, a także powikłań (kamienie w pęcherzu moczowym i in.).
Niestety, czasem u pacjentów starszych leczenie operacyjne jest niemożliwe z powodu ciężkich schorzeń towarzyszących, przebytych zawałów serca, niewydolności sercowej, wylewów itd. W takim przypadku możliwe jest jedynie leczenie za pomocą mikrowibracji i środków farmakologicznych.

Pytanie: Czy z gruczolakiem mogę prowadzić aktywne życie płciowe do 60 lat, jeśli będę się leczył? 
Odpowiedź: Tak, możliwe nawet, że dłużej.

Pytanie: Jeśli nic mi nie pomoże, w przyszłym roku pojadę do Warszawy. Jak tam leczą gruczolaka? Ile to będzie kosztować w prywatnej klinice? Czy jest różnica? W szpitalu powinni mnie badać i leczyć bezpłatnie, jednak na leczenie pieniędzy mi nie szkoda. Ważne, żeby się wyleczyć.
Odpowiedź: W szpitalu leczony jest gruczolak tylko wtedy, gdy jest usuwany. W pozostałych przypadkach prowadzone jest leczenie ambulatoryjne.

Pytanie: Dlaczego mocz pozostaje? Utrzymuje ją prostata, czy powstrzymuje zaciśnięty kanalik moczowodu? Może to zapalenie pęcherza lub nerki?
Odpowiedź: Jest to albo osłabienie mięśni pęcherza moczowego, albo powiększający się gruczolak uciska moczowód, co powoduje, żepęcherz moczowy musi podejmować większy wysiłek.

Pytanie: Zawsze w nocy wstaję do toalety, bywa nawet, że dwa razy. Po spożyciu alkoholu wieczorem (bardzo rzadko), w nocy w ogóle nie wstaję. Dlaczego? 
Odpowiedź: Widocznie alkohol coś blokuje. Wpływa on na pracę mięśni. Przekształca się w glikogen i tlen. Wzmocnienie zasobów mięśniowych pozwala na wydajniejszą pracę zwieracza, pęcherz moczowy łatwiej generuje odpowiednią dawkę mikrowibracji, które zmniejszają obrzęk i na jakiś czas poprawiają stan. Taka reakcja na alkohol i niewielka częstotliwość oddawania moczu świadczy opoczątkach problemu i powinien Pan dobrze zareagować na terapię wibroakustyczną.

Pytanie: Czy gruczolak w wieku 41 lat jest rzadkością?
Odpowiedź: Dziś stwierdza się tę chorobę dość często w tym wieku.

Pytanie: Jak często gruczolak prowadzi do raka? 
Odpowiedź: Gruczolak i rak to dwie różne choroby, atakujące różne miejsca. Gruczolak – rozrost w pobliżu gruczołów, znajdującej się w sąsiedztwie cewki moczowej. Rak prostaty to opuchlizna samego gruczołu krokowego. Dziś rak prostaty również jest leczony.

Pytanie: Czy to prawda, że stosowanie VITAFONu w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego może doprowadzić do choroby onkologicznej z powodu wzrostu krążenia krwi w naczyniach włosowatych? 
Odpowiedź: Po pierwsze, wzrost krążenia krwi w naczyniach włosow atych nie może doprowadzić do nowotworu. Gdyby tak było, trzeba byłoby zakazać stosowania wszelkich lekarstw poprawiających ukrwienie tkanek. Nowotwór rozwija się tam, gdzie organizm nie może poradzić sobie z nagromadzeniem białek strukturalnych w tkance (tzn. regulować ciśnienie onkotyczne). Po drugie – mikrowibracje są przejawem energii własnej organizmu. Oddziałują one przede wszystkim na naczynia, posiadające zastawki – krwionośne i limfatyczne, i sprzyjają wyprowadzaniu obumarłych komórek i białek strukturalnych z obszaru patologii. W efekcie nawet jeśli pojawiła się już opuchlizna, usuwane są z niej białka strukturalne i rozrost zostaje wyhamowany. W ciągu 15 lat (ponad dwa miliony użytkowników) nie zarejestrowano ani jednego przypadku nowotworu w strefie regularnego oddziaływania urządzenia VITAFON! Wieloletnie badania, prowadzone w Wojskowej Akademii Medycznej, dotyczące stosowania urządzenia w leczeniu gruczolaka udowodniono, że opuchlizna nie powiększa się. Ponadto urolodzy orientujący się w temacie zalecają teraz, aby nie przerywać zabiegów z wykorzystaniem Vitafonu na dłużej niż 3 miesiące. A jeszcze lepiej nie robić przerw dłuższych niż 1 dzień. Udowodniono, że mikrowibracje to jedyna energia, dzięki której organizm wydala resztki białek strukturalnych z tkanek, a tym samym steruje procesem ich wzrostu lub zaniku. Mikrowibracji nigdy za wiele. Ważne jest tylko stopniowanie dawek i to tylko po to, aby organizm nie zareagował zbyt gwałtownie na nieoczekiwanie pojawiające się zasoby.

Pytanie: Jakie urządzenie serii VITAFON najlepiej nadaje się do leczenia gruczolaka?
Odpowiedź: Najbardziej efektywny jest VITAFON-2, który pozwala na dokładniejsze określenie parametrów oddziaływania, skrócenie o 2 razy czasu zabiegów i szybsze osiągnięcie pozytywnych wyników. Należy jednak pamiętać o podróbkach.

Metodyka stosowania

Wieloletnia praktyka leczenia gruczolaka jednoznacznie świadczy o tym, że VITAFON należy stosować bez przerw. Organizm ciągle potrzebuje mikrowibracji, tak samo jak pokarmu i wody. Zabieg kompensacji deficytu mikrowibracji nazywany jest fonowaniem. Bardzo ważna jest liczba zabiegów przeprowadzanych w ciągu dnia. Najlepiej przeprowadzać 2 zabiegi – rano i wieczorem. Nawet jeśli jeden z zabiegów będzie krótszy, niech będą to 2 zabiegi. Dobrze jest łączyć ogólne wsparcie zasobowe z leczeniem gruczolaka. 
 
Łączona metodyka ogólnego wsparcia zasobowego i leczenia gruczolaka z zastosowaniem urządzenia VITAFON-2.

Fonowanie każdego obszaru 2 razy na dobę przez 6 dni w tygodniu
Obszar oddziaływania mikrowibracyjnego Energia Tryb Czaspoczątkowy Tempo wydłużania czasu fonowania Końcowy czas fonowania
Obszar nerek (punkt „K”) Energia 3 Tryb 2 10 min. Plus 1 min. codziennie 30 min.
Obszar wątroby (punkt „M”) Energia 2 Tryb 2 5 min. Plus 1 min. co drugi dzień 15 min.
Obszar krocza – jeden wibrofon i pęcherza moczowego - drugi Energia 3 Tryb 2 naprzemiennie z trybem 4 5 min. Plus 1 min. co drugi dzień 15 min.
Kręgosłup, punkty Е3 Energia 2 Tryb 2 3 min. Plus 1 min. co drugi dzień 10 min.
Kręgosłup, punkty Е4 Energia 2 Tryb 2 3 min. Plus 1 min. co drugi dzień 10 min.

Obszar nerek fonowany jest wraz z wątrobą, a następnie wraz z gruczołem krokowym. Obszary Е3 fonowane są wraz z Е4. Używane są dwa podwójne wibrofony. Jedne dzień w tygodniu można opuścić, jednak nie jest to konieczne.

Łączona metodyka ogólnego wsparcia zasobowego i leczenia gruczolaka z zastosowaniem urządzenia Vitafon, Vitafon-Т.

Fonowanie każdego obszaru 2 razy na dobę przez 6 dni w tygodniu
Obszar oddziaływania mikrowibracyjnego Tryb Czaspoczątkowy Tempo wydłużania czasu fonowania Końcowy czas fonowania
Obszar nerek (punkt „K”) Tryb 2 10 min. Plus 1 min. codziennie 20-30 min.
Obszar wątroby (punkt „M”) Tryb 1 5 min. Plus 1 min. co drugi dzień 10-15 min.
Obszar krocza – jeden wibrofon i pęcherza moczowego - drugi Tryb 2 naprzemiennie z trybem 4 5 min. Plus 1 min. co drugi dzień 15 min.
Kręgosłup, punkty Е3 Tryb 1 3 min. Plus 1 min. co drugi dzień 5-10 min.
Kręgosłup, punkty Е4 Tryb 1 3 min. Plus 1 min. co drugi dzień 5-10 min.

Bardzo ważne jest znalezienie czasu na zabiegi. W przypadku osób niepracujących nie jest to problem. Pracującym zalecamy następujący porządek: od razu po pracy lub bezpośrednio przed snem, po 6-8 godzinach snu lub na krótko przed wyjściem do pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl