Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Choroby kobiet

1. Nie trzymanie moczu u kobiet

2. Zapalenie sutka surowicze i zjawisko laktostazy

3. Rehabilitacja dzieci z DPM

 


Nietrzymanie moczu u kobiet

Według różnych źródeł od 20 do 50 % kobiet dotyczy problem nietrzymania moczu przy wysiłku fizycznym (wysiłkowe nietrzymanie moczu). Jako wysiłek fizyczny rozumiemy kaszel, śmiech, podnoszenie ciężarów, przejście z pozycji poziomej do pionowej itp.

Przyczyny nietrzymania moczu

Wszystkie procesy, związane z wypełnieniem pęcherza moczowego, trzymaniem moczu, powstawania pobudzenia i chęci oddania moczu kontrolowane są przez układ nerwowy i sterowane poprzez równoczesny skurcz i rozkurcz wielu grup mięśni. Przyczyną nietrzymania moczu przy obciążeniu fizycznym leży w opóźnieniach impulsów nerwowych i osłabieniu grup mięśni, odpowiedzialnych za jego utrzymanie. W efekcie tego nawet niewielkie, lecz nagłe podwyższenie ciśnienia w pęcherzu moczowym podczas wysiłku, prowadzi do nietrzymania moczu.

Jak poradzić sobie z problemem

Z problemem może poradzić sobie masaż wibroakustyczny. Zabieg nazywany jest fonowaniem. Metoda ta ma wiele zalet: zabiegi prowadzone są w warunkach domowych samodzielnie, urządzenia wibroakustyczne są niedrogie, oddziałują poprzez naturalne dla organizmu mikrowibracje o częstotliwości dźwiękowej. Ich zastosowanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Fonowane są obszary lędźwiowo-krzyżowe kręgosłupa, okolice pęcherza moczowego, odbytu i nerek. Fonowanie poprawia ukrwienie dróg nerwowych i grup mięśni, dzięki czemu osiągany jest odpowiedni efekt. Obszar nerek fonowany jest w celu poprawienia ich pracy, ponieważ to one oczyszczają krew z produktów przemiany materii mięśni. Obszary i czas fonowania zaprezentowane zostały w tabeli:

Schemat leczenia : nietrzymanie moczu u kobiet (Vitafon, Vitafon -T)

Obszar oddziaływania mikrowibracjami

Fonowanie każdego obszaru 1-3 razy na dobę

Tryb

Czas początkowy

Tempo wzrostu czasu fonowania

Czas końcowy fonowania

Obszar pęcherza
moczowego (dwa
wibrofona)

2

3 min.

Plus 2 min. codziennie

15 min.

Kręgosłup, punkt Е3

1

3 min.

Plus 1 min. przez dzień

5 min.

Kręgosłup, punkt Е4

1

 3 min.

Plus 1 min. przez dzień

 5 min.

Obszar krocza

2

3 min.

Plus 1 min. przez dzień

5 min.

Obszar nerek, punkty «К»

2

10 min.

Plus 2 min. codziennie

15-30 min.

Efekt jest proporcjonalny do liczby zabiegów w ciągu doby. W tydzień należy przeprowadzić co najmniej trzy zabiegi. Aby skrócić czas rehabilitacji i osiągnąć lepsze wyniki, można używać urządzenia Vitafon-2: jedna para wibrofonów umieszczana jest przez cały czas w okolicy nerek, druga fonuje kolejno wszystkie pozostałe obszary. Kuracja trwa około trzech miesięcy lub do osiągnięcia oczekiwanego wyniku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl