Zaopatrzymy Twój dom od A do Z

do kasy suma: 0,00 zł
szukanie zaaw.
Menu
Producenci
Ból pleców

Ból pleców

 

 

 

 

 

Rozdział prowadzi dr. nauk medycznych,
docent katedry neurologii I.W. Litwinenko


Przyczyna bólu. Ból pleców, jeśli nie jest związany z urazem, pojawia się z dwóch przyczyn – przeciążenia mięśni pleców i obrzęku. Dlatego ważne jest nie tylko poradzenie sobie z bólem, ale też przywrócenie sprawności mięśni pleców, usunięcie obrzęku i przywrócenie krwiobiegu w rdzeniu kręgowym.

Obrzęk usuwany jest tylko za pośrednictwem naczynia limfatycznego i tylko dzięki energii mBól plecówikrowibracji. Drgania własne tkanek pojawiają się dzięki ciągłej pracy mięśni. Kiedy mięśnie są przemęczone i przeciążone, obniża się ich efektywność i poziom mikrowibracji, w wyniku czego obrzęk rozwija się, nie pozwalając na przywrócenie sprawności mięśniowej. Powstaje błędne koło. Osłabione mięśnie słabiej chronią kręgosłup. Nawet niewielki wysiłek może doprowadzić do przemieszczenia dysku lub przepukliny. Najniebezpieczniejsze są chwile, kiedy człowiek potyka się, schodzi po schodach, biega, chce nagle podnieść większy ciężar i inne. W takich sytuacjach należy zachować dalece idącą ostrożność.

Najgorsze jest jednak to, że największy problem pojawi się z rana. Nocą przeciążone mięście rozluźniają się całkowicie i do rana rozwija się mocny obrzęk. Mogą pojawić się problemy ze wstaniem z łóżka.

Istota problemu – nie ma możliwości rozluźnienia się, a podstawowy obrońca kręgosłupa, mięśnie pleców, są przeciążone. Elektrostymulacja mięśni likwiduje obrzęk, jednak nie przywraca ich sprawności. Preparaty moczopędne sprzyjają likwidacji obrzęku, jednak również nie przywracają sprawności mięśni. Zwykły masaż jest ryzykowny, ponieważ może wywołać ostrą reakcję organizmu. Jeśli pojawił się obrzęk, od razu po masażu samopoczucie ulega poprawie, jednak po 6 godzinach, a zwłaszcza nad ranem, obrzęk nasili się i będzie jeszcze gorzej.

Dlatego w przypadku bólu pleców należy kierować się sprawdzonymi zasadami.

Pierwsze czynności w przypadku silnego bólu pleców.

 • Natychmiast zaprzestać wysiłku fizycznego, nawet jeśli jesteśmy w stanie go kontynuować;

 • Przez 1-3 dni unikać podróżowania, nawet samochodem osobowym;

 • Unikać wstrząsów kręgosłupa: siadać przy stole i chodzić płynnie, ograniczyć większe skłony i zwroty. Nie należy kłaść się w ciągu 6-8 godzin, ból trzeba „rozchodzić”. Żadna z pozycji nie powinna doprowadzać do rozluźnienia mięśni pleców, ponieważ to właśnie ich aktywna praca chroni nas przed kolejnymi urazami i rozwojem obrzęku;

 • W ciągu najbliższych 2 dni nie kąpać się w wannie, pod prysznicem, nie korzystać z sauny. Nie należy masować dłońmi obszarów bólu – choć przyniesie chwilową ulgę, to jednak zwiększy następstwa;

 • Obrzęk należy usunąć za pomocą mikrowibracji powierzchniowej (nie mylić z wibracją). Jest ona naturalna dla organizmu i bezpieczna. Najlepiej użyć do tego celu dopuszczonych do użytku domowego urządzeń wibroakustycznych.

 • W ciągu pierwszych dwóch nocy, aby zapobiec rozwojowi obrzęku, należy przerwać sen w zależności od stanu raz lub dwa razy (po 3 godzinach snu) na 15-20 minut i pospacerować lub zrobić kilka ćwiczeń, leżąc w łóżku, w miarę możliwości dokonać zabiegu fonowania nerek i kręgosłupa. Spać nie dłużej niż 6-7 godzin. W ciągu dnia lub wieczorem można zrekompensować niedobór snu w nocy. W przypadku szybko rozwijającego się obrzęku, należy czynność powtórzyć trzykrotnie.

Co daje zabieg fonowania. Mikrowibracje dostarczają pożywienie do komórek mięśniowych i odprowadzają produkty przemiany materii do krwi i naczyń limfatycznych. Mikrowibracje oczyszczają tkanki z ciężkich osadów – pozostałości obumarłych komórek. Mięśnie odzyskują sprawność, zmniejsza się obrzęk, ból zostaje zredukowany lub całkowicie mija. Fonowanie nerek jest niemniej ważne, niż miejscowe oddziaływanie na kręgosłup, ponieważ oczyszczają one krew z produktów ubocznych pracy mięśni. Normalnie nerki również obejmują mikrowibracje, jednak teraz cierpią na ich niedobór.

Fonowanie obszaru nerek poprawia ich sprawność, co z kolei poprawia sprawność mięśni w organizmie i poziom mikrowibracji własnych we wszystkich tkankach. Aby poprawić rezultat metodyka fonowania zawiera również oddziaływanie mikrowibracjami na obszar wątroby. Wątroba jest głównym narządem, zajmującym się obróbką limfy. Fonowanie wątroby poprawia odżywienie jej komórek, zajmujących się detoksykacją i nasyceniem krwi składnikami energetycznymi.

Pytania i odpowiedzi

 • Jak szybko zaobserwować można efekt terapii wibroakustycznej?
  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Typowa terapia trwa 2 tygodnie. Przy długotrwałych chronicznych chorobach zauważalną poprawę dostrzec można zazwyczaj po 3-4 miesiącach.
 • Czy wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne?
  Wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne i nie mają efektów ubocznych. W urządzeniach wibroakustycznych wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.
 • Czy możliwe jest zastosowanie terapii wibroakustycznej w warunkach domowych?
  Istnieje cały szereg urządzeń, przeznaczonych do zastosowania w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.
 • Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia wibroakustycznego?
  Urządzenia do użytku domowego są łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.
 • Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby? 
  Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i obróbką limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego i wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ wzmacnia w wyniku tego siłę mięśni.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły
Alejasklepow.pl - Katalog sklepów internetowych
Sklep internetowy Shoper.pl