blog o zdrowym jedzeniu!

Recent Posts

Dlaczego karczoch  ?

Dlaczego karczoch ?

Co to jest karczoch Karczoch to znana od wieków roślina uprawiana głównie w basenie Morza Śródziemnego. Jego zalety były wychwalane już przez starożytnych Greków. Od kilkuset lat zaczęto opisywać jego działanie prozdrowotne, które jest bardzo szerokie. Jakie są właściwości zdrowotne karczocha ? Karczoch to: wsparcie […]

Dlaczego babka płesznik ?

Dlaczego babka płesznik ?

Co to jest babka płesznik ? Babka płesznik zwana też babką afrykańską to jednoroczna roślina z rodziny babkowatych. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. W Polsce obecnie nie jest uprawiana choć bywała w przeszłości. Babka płesznik jest ceniona ze względu na swoje liczne właściwości prozdrowotne. Od […]

Jak walczyć z nadwagą ?

Jak walczyć z nadwagą ?

Czy grozi Ci nadwaga ?

Nadwaga grozi każdemu kto się będzie obżerał i nie będzie się ruszał. Większość z nas lubi się czasem poobżerać i czasem nie lubi się ruszać. Łatwo w takiej sytuacji przegapić moment, kiedy wbrew naszym oczekiwaniom nadwaga nas dopada. Jak poznać czy to już ? Najłatwiej sprawdzić to na podstawie pomiaru naszego obwodu w pasie. Jeśli osiągnęliśmy niechlubne 87 cm i jesteśmy kobietą lub 94 cm i jesteśmy facetem to znak, że to już nadwaga. Czas się ogarnąć.

Nadwaga grozi każdemu

Jak sobie poradzić z nadwagą ?

Najlepiej poradzić sobie z nadwagą naturalnie. To znaczy za pomocą ruchu, diety i wspomagania tego procesu odpowiednimi suplementami. Jaki ruch jest najlepszy ? Każdy, ale w zasadzie jest to pytanie do ludzi, którzy się tym zajmują. Jaka dieta jest najlepsza ? Pomysłów jest wiele, włącznie z bardzo popularną dietą JP czyli jedz połowę. W tym wpisie chcieliśmy jednak podpowiedzieć jakie suplementy są dla Ciebie najważniejsze kiedy nadwaga to Twój problem. Suplementy przydatne w tej walce możemy podzielić na kilka grup.

4 grupy suplementów diety przydatnych w walce z nadwagą

Suplementy diety mają różne działanie. Warto zastanowić się co jest główną przyczyną naszych problemów z nadwagą i wybrać te, które mogą pomóc nam najlepiej.
1. przeczyszczające i moczopędne – przykładem mogą być liście senesu, śliwki suszone, zielona herbata, kawa, ocet jabłkowy lub jagody acai.
2. utrudniające wchłanianie się tłuszczów – chrom, L-karnityna, chitosan, ocet jabłkowy, zielona herbata, błonnik
3. przyspieszające przemianę materii – guarana, morszczyn, cynk, czerwona herbata, zielona herbata
4. zmniejszające uczucie głodu – chrom, chitosan, błonnik
5. spalacze tłuszczu – piperyna, kofeina

Dieta jest jednym ze sposobów walki z nadwagą

Na co zwrócić uwagę przy stosowaniu suplementów diety w walce z nadwagą ?

Przy stosowaniu niektórych suplementów diety należy zwrócić uwagę na pewnego rodzaju obostrzenia, które są z nimi związane. Jeśli stosujecie błonnik musicie pamiętać o tym aby popijać go naprawdę dużą ilością wody. Jeśli stosujecie środki moczopędne i zarazem przyjmujecie leki na nadciśnienie to powinniście skonsultować się wcześniej z lekarzem prowadzącym.  Jeśli stosujecie suplementy ograniczające wchłanianie tłuszcze to powinniście pamiętać, że przy długotrwałym stosowaniu mogą one prowadzić do niedoborów witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Są to witaminy A, D, E i K.

Walka z nadwagą to nie tylko suplementy diety

Suplementy mogą być nieocenioną pomocą. Nie zakładajcie jednak, że one same rozwiążą cały problem jakim jest nadwaga. Bez zmiany diety i odpowiedniej ilości ruchu nawet najlepsze suplementy diety będą bezradne. Nadwaga nie pojawia się z dnia na dzień. Nie możecie zatem oczekiwać, że z dnia na dzień zniknie. Zapewne wiele lat pracowaliście na nią. Dużo czasu i pracy będzie kosztowało nas również pozbycie się jej. Jednak im więcej pracy tym mniej czasu będzie na tą walkę potrzebne. Jeśli uda Was się jej pozbyć nie zmieniajcie swoich nawyków, dzięki którym nadwaga stała się tylko niefajnym wspomnieniem – niech już do Was nigdy nie wraca :).

Jaki domowy młynek do zboża wybrać ?

Jaki domowy młynek do zboża wybrać ?

Czy domowy młynek do zboża to fanaberia dla wybranych? Domowe młynki do zboża są coraz częściej spotykane w naszych domach. Wraz ze wzrostem ilości osób interesujących się zdrowym stylem życia ich popularność również rośnie. Nie dziwi nas posiadanie wolnoobrotowej wyciskarki do soków ani dużego blendera […]

Czym różnią się wyciskarki do soków ?

Czym różnią się wyciskarki do soków ?

Co wspólnego mają wyciskarki do soków ze zdrowym stylem życia Wyciskarki do soków od lat kojarzone są ze zdrowym stylem życia. To właśnie za ich pomocą przyrządzamy świeże, zdrowe soki w domowym zaciszu. To wyciskarki do soków pozwalają nam na przygotowanie soków z dowolnie wybranych […]

Oczyszczacze powietrza Blueair

Oczyszczacze powietrza Blueair

Filozofia Blueair

Blueair wierzy, że czyste i nieskażone powietrze powinno być dostępne dla wszystkich. Usuwanie nawet najmniejszych zanieczyszczeń to zajęcie wymagające nieustannej i ciężkiej pracy oraz głębokiego poświęcenia. Blueair udoskonala i wprowadza w życie innowacyjne pomysły i dba o środowisko naturalne.  Oczyszczacze powietrza Blueair są innowacyjne, efektywne i przyjazne dla środowiska. Blueair wierzy, że prawo do oddychania czystym powietrzem jest prawem każdego człowieka.
Oczyszczacze powietrza Blueair to urządzenia dla osób ceniących sobie zdrowie, dobry wygląd i funkcjonalność. Pomaga zmniejszyć nocne ataki astmy, alergii oraz przyczynia się do zdrowszego życia. Efektywność oczyszczaczy powietrza Blueair potwierdzona jest rzetelnymi i uczciwymi informacjami. Wszystko po to aby pomóc klientom w wyborze odpowiedniego dla swych potrzeb urządzenia.

Skąd się wzięły oczyszczacze powietrza Blueair

Firma została założona w Szwecji w 1996 roku i niezwykle szybko zaczęła cieszyć się bardzo dobrą reputacją gdyż jakość produktów jest zawsze na najwyższym poziomie. Stosuje innowacyjne rozwiązania i dba aby wszystkie oczyszczacze powietrza Blueair miały ciekawy wygląd i atrakcyjny design.
Dziś dalej kontynuuje poszukiwania nowych rozwiązań oczyszczania powietrza do domów, biur oraz miejsc handlowych czyli tam, gdzie żyjemy, mieszkamy i oddychamy.

Wartości oczyszczaczy powietrza Blueair

Blueair obiecuje dostarczyć Państwu produkty i technologie, dzięki którym dostęp do czystego powietrza stanie się powszechny. System wartości i zasady jakie wyznaje Blueair definiują i pokazują w jaki sposób działa.

Jakość oczyszczaczy powietrza Blueair

Blueair najwyżej ceni sobie doskonałość, dlatego też począwszy od produkcji, a skończywszy na oddaniu urządzenia do rąk klientów, daje najwyższy poziom i jakość. Blueair jest nastawiony na potrzeby klientów, wychodzi im naprzeciw, a często nawet przekracza ich oczekiwania.

Minimalizm oczyszczaczy powietrza Blueair

Oczyszczacze powietrza Blueair są proste i nieskomplikowane w użyciu. Blueair wyznaje zasadę, że im mniej tym lepiej. Dlatego oczyszczacze powietrza Blueair w pełni nadają się do recyklingu, zużywają bardzo mało energii.  Wszystko to dla osób, które cenią sobie dobry, niezawodny produkt.

Dlaczego oczyszczacze powietrza Blueair

Osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia dróg oddechowych, w tym astmatycy czy alergicy lub Ci, którzy chcą oddychać świeżym i czystym powietrzem wybierają oczyszczacze powietrza Blueair.

Jesteś przyjacielem zwierząt ? Tylko żywność EKO

Jesteś przyjacielem zwierząt ? Tylko żywność EKO

Przyjaciele zwierząt powinni spożywać żywność EKO Tak się jakoś składa, że nasz eko sklep ze zdrową żywnością często odwiedzają właściciele zwierząt. To, że stanowią oni dużą grupę naszych klientów, widać również po sprzedaży ekologicznych karm dla psów i kotów. Czy jednak każdy z nas wie […]

Czym wyciskać soki z owoców ?

Czym wyciskać soki z owoców ?

Zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność W zdrowym odżywianiu sednem jest oczywiście to co jemy. Równie ważne jest jednak również to jak i w czym lub za pomocą czego swoje posiłki i napoje przygotowujemy. Innym pytaniem jest również to w czym je przechowujemy, ale […]

Jesteśmy członkiem PIŻE czyli Polska Izba Żywności Ekologicznej

Jesteśmy członkiem PIŻE czyli Polska Izba Żywności Ekologicznej

Co to jest PIŻE ?

Polska Izba Żywności Ekologicznej powstała w 2016 roku. Skupia producentów i dystrybutorów żywności ekologicznej oraz sklepy z żywnością ekologiczną. W swojej strukturze, poza Zarządem oraz Radą Fundacji posiada kilka komisji. Zasiadający w nich członkowie PIŻE zajmują się takimi obszarami jak promocja żywności ekologicznej, udział w targach oraz współpraca z urzędami centralnymi oraz innymi organizacjami o podobnym charakterze oraz celu działania.

Jakie zadania ma Polska Izba Żywności Ekologicznej ?

Zadania PIŻE pokrywają się w dużej mierze z tematyką prac poszczególnych komisji. Kluczowym zadaniem Izby jest promocja żywności oznaczonej unijnym znakiem żywności ekologicznej. Okazuje się, że wbrew temu co wielu z nas sądzi, duża część konsumentów nie jest świadoma tego, że tylko w ten sposób oznaczony produkt jest produktem w pełni ekologicznym. Jest to w dużej mierze efekt pojawiania się na rynku produktów wprowadzających klientów w błąd. Żywność ekologiczna to nie produkt, który w nazwie ma użyte słowo naturalny lub organiczny. Żywność ekologiczna to produkt, którego wytworzenie zostało objęte procesem certyfikacji przez jedno z laboratoriów akredytowanych w tym zakresie. Ich listę znajdziesz na przykład tu. Proces wytworzenia takiego produktu jest stale monitorowany tak aby produkt zachował swój ekologiczny charakter ciągle i zawsze. Udokumentowaniem faktu certfyfikacji jest unijne oznaczenie zielonego liścia. Propagowanie tego stanu rzeczy jest zatem priorytetowym zadaniem jakie ma w statucie Polska Izba Żywności Ekologicznej.

Promowanie eurpejskiego logo żywności ekologicznej to główne zadanie PIŻE
Europejskie logo żywności ekologicznej

Co przynależność do PIŻE oznacza dla klientów naszego sklepu ?

Dzięki temu, że jesteście naszymi klientami dokładacie swoją cegiełkę do krzewienia wiedzy wśród wszystkich nas o tym czym tak naprawdę jest żywność ekologiczna. To dzięki temu, że robicie zakupy w naszym sklepie możemy poprzez uiszczane przez nas składki członkowskie propagować ideę żywności ekologicznej. Dzięki temu, że z Waszą pomocą jesteśmy aktywnym członkiem PIŻE możemy wspomagać polskich producentów żywności ekologicznej. Nie chodzi tu tylko o duże firmy przetwórcze ale przede wszystkim o polskich rolników. Uprawy ekologiczne zajmują w Polsce mniejszy odsetek areału niż np. w krajach skandynawskich i u naszych sąsiadów: Czech i Słowacji. Dzięki takim inicjatywom jak Polska Izba Żywności Ekologicznej możemy wspólnie propagować zmianę profilu produkcji gospodarstw rolniczych z konwencjonalnego na ekologiczny. Jest on co prawda bardziej wymagający ale również bardziej opłacalny. Pamiętajcie o tym, że im więcej producentów żywności ekologicznej będzie na rynku, tym jej ceny będą niższe a dostępność i szerokość oferty większa.

Kupując w eko sklepie visvitalis.com.pl wspomagasz PIŻE a tym samym zmieniasz Świat i swoje życie na lepsze, tańsze i zdrowsze.

 

Czy za kilka lat będziemy jeść już tylko zdrowe tłuszcze ?

Czy za kilka lat będziemy jeść już tylko zdrowe tłuszcze ?

Strategiczny Cel WHO to zdrowe tłuszcze Światowa Organizacja Zdrowia czyli WHO postawiła sobie za strategiczny cel na najbliższe 4 lata wyeliminowanie niezdrowych tłuszczów trans. Miejmy nadzieję, że organizacji się to uda i już za kilka lat tłuszcze nie będą się nam kojarzyły negatywnie a hasło […]


Nasz blog

Natto – zdrowa odsłona fermentowanej soi

Natto – zdrowa odsłona fermentowanej soi

Natto to produkt powstający z ugotowanej soi, do której dodawane są bakterie bacillus natto.

Powstaje w wyniku fermentacji wyjątkowy produkt o zaskakujących właściwościach. Obniża ciśnienie, rozrzedza krew, a to dzięki enzymowi nattokinaza.

Natto, dzięki temu że jest sfermentowane pozwala lepiej przyswoić dobre związki zawarte w soi. Regularnie spożywane zapobiega osteoporozie dzięki zawartości witaminy K, która w powiązaniu z witaminą D3 wzmacnia kości.

Ten sojowy produkt to skuteczny probiotyk – działa oczyszczająca na jelito, wzmacnia jego florę bakteryjną. Poprawia też przemianę materii, a docelowo wspiera schudnięcie.

Natto można spożywać samo, w postaci zupy albo dodawać suszone do innych potraw. Jest także dodawane do herbat, itp. Zapraszamy na zakupy do naszego ekologicznego sklepu Vis Vitalis!